REKLAMA
REKLAMA

Nawigacja

Kadry | Zmiany w kierownictwie Ministerstwa Finansów

Elżbieta Mucha, podsekretarz stanu w Ministerstwie Finansów, zajmująca się sprawami podatkowymi, wkrótce pożegna się ze swoim stanowiskiem - dowiedział się nieoficjalnie PARKIET.

- Decyzja dotycząca odwołania Elżbiety Muchy ze stanowiska już zapadła - twierdzi nasz informator. Jego zdaniem minister finansów Mirosław Gronicki poszukuje już kandydata, który mógłby przejąć obecne obowiązki wiceminister. Według naszych informacji Elżbieta Mucha miałaby rozstać się ze swoim stanowiskiem na początku września. - Minister finansów poczeka zapewne z ogłoszeniem tej decyzji do czasu, gdy do pracy wróci premier Marek Belka - uważa nasz informator. Dodajmy, że kilka dni temu szef rządu wyjechał na dwutygodniowy urlop.

Ministerstwo Finansów nie potwierdziło wczoraj naszych informacji o mającej nastąpić dymisji wiceminister Muchy.

Przypomnijmy, że Elżbieta Mucha zajmuje się w resorcie finansów sprawami podatkowymi. Jej działalność w tej dziedzinie była często krytykowana, przede wszystkim przez organizacje przedsiębiorców. Zdaniem naszego informatora, do decyzji o odwołaniu wiceminister finansów mogły się przyczynić właśnie rozbieżności pomiędzy Elżbietą Muchą a środowiskami biznesowymi. Nie bez znaczenia była m.in. zapowiedziana niedawno przez wiceminister nowelizacja ustawy o swobodzie działalności gospodarczej oraz przepisów ją wprowadzających. Modyfikacja miałaby polegać na zmianie zasad wydawania przez urzędy skarbowe wiążących interpretacji przepisów podatkowych. Przedstawiciele resortu zapewniają wprawdzie, że chodzi tylko o ewentualne uściślenie zapisów ustawowych, ale przedsiębiorcy są przekonani, że nowelizacja ma na celu ograniczenie praw podatników.

Elżbieta Mucha jest z wykształcenia prawnikiem. Pracę w resorcie finansów rozpoczęła w 1996 roku - najpierw pracowała w Departamencie Prawnym, potem - w Departamencie Systemu Podatkowego. Była również zatrudniona w Agencji Mienia Wojskowego oraz w Urzędzie Kultury Fizycznej i Sportu. Bezpośrednio przed objęciem funkcji wiceministra finansów pracowała w Narodowym Funduszu Zdrowia.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA