Transport

Trans Polonia: Zakup belgijskiej firmy

Trans Polonia i zależna od niej TP zawarły umowę kupna 100 proc. udziałów w belgijskiej firmie J. Deckers & Zn NV z siedzibą w Brecht za 1,02 mln euro, czyli ok. 4,7 mln zł według obecnego kursu NBP.
Foto: materiały prasowe

Wynegocjowana kwota ma być płatna w czterech ratach. Pierwsza, stanowiąca 55 proc. wartości transakcji, powinna być uiszczona do 7 listopada. Kolejne trzy, opiewające na takie same kwoty, będą płatne w latach 2022–2024, z zastrzeżeniem możliwej korekty, która będzie uzależniona od wysokości osiągniętych przez J. Deckers wyników finansowych w latach 2021–2023. J. Deckers jest przedsiębiorstwem transportowym zlokalizowanym w pobliżu portów morskich ARA (Amsterdam-Rotterdam-Antwerpia). Przedmiotem jego działalności są przewozy płynnych ładunków chemicznych na terenie Europy Zachodniej.

W ramach zawartej umowy Trans Polonia ma też opcję kupna 100 proc. udziałów w belgijskiej firmie Geerts za 0,88 mln euro (4 mln zł), z zastrzeżeniem możliwej korekty ceny o zweryfikowany dług netto na dzień przejścia udziałów na giełdową spółkę. Do Geerts należą aktywa wykorzysty­wane w działalności operacyjnej prowadzonej przez J. Deckers. TRF

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.