OT Logistics: Jest wstępne porozumienie z wierzycielami

OT Logistics wraz z I Funduszem Mistral, 61-proc. akcjonariuszem spółki, uzgodnił treść wstępnych założeń porozumienia restrukturyzacyjnego z bankami kredytującymi grupę oraz z jednym z głównych obligatariuszy. Umowa ma zakładać m.in. wydłużenie terminów i zmianę warunków spłaty zobowiązań, wdrożenie planu naprawczego oraz refinansowanie obligacji.

Publikacja: 19.02.2019 05:00

OT Logistics: Jest wstępne porozumienie z wierzycielami

Foto: materiały prasowe

Na koniec września ub.r. zadłużenie firmy z tytułu pożyczek i kredytów wynosiło 183 mln zł, a z tytułu papierów dłużnych 120 mln zł. Podpisanie docelowego porozumienia powinno nastąpić w najbliższych tygodniach. Wcześniej muszą zostać uzyskane zgody komitetów kredytowych i korporacyjnych wszystkich stron przygotowanego dokumentu. Stronami porozumienia z OT Logistics będą banki: BGŻ BNP Paribas, Santander Bank Polska, mBank, Bank Gospodarstwa Krajowego, i obligatariusz posiadający obligacje serii G. Giełdowa spółka informuje, że instytucje finansowe posiadające znaczące pakiety obligacji serii D i F, uczestniczące w procesie uzgadniania wstępnych założeń restrukturyzacji, nie zgłosiły do nich zastrzeżeń.

– Uzgodnienie wstępnej treści porozumienia restrukturyzacyjnego z wierzycielami to potwierdzenie dobrej woli i zaangażowania wszystkich stron w działania prowadzone od kilku miesięcy, których celem jest przywrócenie pełnych zdolności finansowych OT Logistics. Nie jest to jeszcze finalne porozumienie dotyczące restrukturyzacji zadłużenia finansowego grupy, jednak ustalenie założeń restrukturyzacji wyraźnie nas do tego przybliża – twierdzi Radosław Krawczyk, wiceprezes ds. finansowych OT Logistics.

Dodaje, że wypracowanie satysfakcjonujących rozwiązań dla wszystkich wymagało czasu ze względu na liczbę zaangażowanych stron. W ramach porozumienia OT Logistics zobowiąże się do wdrożenia zatwierdzonego w grudniu 2018 r. planu naprawczego, obejmującego m.in. sprzedaż nieoperacyjnych nieruchomości, i licznych działań zmierzających do poprawy kondycji grupy. Chodzi o wzrost płynności finansowej i osiągnięcie w 2020 r. skonsolidowanej rentowności EBITDA wynoszącej ok. 10 proc. Po trzech kwartałach rentowność EBITDA wyniosła 5,3 proc., a w tym samym czasie 2017 r. sięgała 12,2 proc.

GG Parkiet

Notowania akcji na stronie:

Transport
PKP Cargo widzi oznaki ożywienia
Transport
PKP Cargo traci udziały w polskim rynku
Transport
OT Logistics zainwestuje i wypłaci dywidendę
Transport
Dzięki portom OT Logistics coraz więcej zarabia
Transport
Giełdowe spółki na projekcie CPK mogą dużo zyskać
Transport
InPost idzie na miliard