REKLAMA
REKLAMA

Transport

OT Logistics: Jest wstępne porozumienie z wierzycielami

OT Logistics wraz z I Funduszem Mistral, 61-proc. akcjonariuszem spółki, uzgodnił treść wstępnych założeń porozumienia restrukturyzacyjnego z bankami kredytującymi grupę oraz z jednym z głównych obligatariuszy. Umowa ma zakładać m.in. wydłużenie terminów i zmianę warunków spłaty zobowiązań, wdrożenie planu naprawczego oraz refinansowanie obligacji.
Foto: materiały prasowe

Na koniec września ub.r. zadłużenie firmy z tytułu pożyczek i kredytów wynosiło 183 mln zł, a z tytułu papierów dłużnych 120 mln zł. Podpisanie docelowego porozumienia powinno nastąpić w najbliższych tygodniach. Wcześniej muszą zostać uzyskane zgody komitetów kredytowych i korporacyjnych wszystkich stron przygotowanego dokumentu. Stronami porozumienia z OT Logistics będą banki: BGŻ BNP Paribas, Santander Bank Polska, mBank, Bank Gospodarstwa Krajowego, i obligatariusz posiadający obligacje serii G. Giełdowa spółka informuje, że instytucje finansowe posiadające znaczące pakiety obligacji serii D i F, uczestniczące w procesie uzgadniania wstępnych założeń restrukturyzacji, nie zgłosiły do nich zastrzeżeń.

– Uzgodnienie wstępnej treści porozumienia restrukturyzacyjnego z wierzycielami to potwierdzenie dobrej woli i zaangażowania wszystkich stron w działania prowadzone od kilku miesięcy, których celem jest przywrócenie pełnych zdolności finansowych OT Logistics. Nie jest to jeszcze finalne porozumienie dotyczące restrukturyzacji zadłużenia finansowego grupy, jednak ustalenie założeń restrukturyzacji wyraźnie nas do tego przybliża – twierdzi Radosław Krawczyk, wiceprezes ds. finansowych OT Logistics.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Czytaj "Parkiet" przez kwartał GRATIS
i uzyskaj dostęp do wszystkich treści
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA