Surowce i paliwa

Ciech: tegoroczny cel w zasięgu ręki

Prognoza z kwietnia została podtrzymana. Zarząd pracuje nad nową strategią, którą ogłosi w I kw. 2022 r.
Ciech Foto: materiały prasowe

Mimo wymagającego okresu Ciech zdołał zwiększyć wynik EBITDA. Ponadto rynek sody rośnie i odbudował się już po pandemii. Zarząd pracuje nad nową strategią, której publikacja może nastąpić w I kwartale 2022 r. W piątek po południu akcje Ciechu drożały o blisko 6 proc., do 42,4 zł, i spółka była jednym z najsilniejszych komponentów mWIG40.

Perspektywy dla rynku

Skonsolidowane przychody grupy Ciech za trzeci kwartał 2021 r. wyniosły 772 mln zł, co oznacza wzrost o 12 proc. Znormalizowany wynik EBITDA, czyli oczyszczony ze zdarzeń jednorazowych, wyniósł 145 mln zł, wobec 142 mln zł rok wcześniej.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.