REKLAMA
REKLAMA

Przemysł

E-Kiosk: Zyski z dystrybucji e-prasy

Notowany na NewConnect e-Kiosk, czyli kontrolowany przez Gremi Media największy dystrybutor e-prasy w Polsce, w I kwartale br. odnotował 2,45 mln zł przychodów.
Foto: Fotorzepa, Waldemar Kompała

Urosły one w porównaniu z I kwartałem 2018 r. o prawie 30 proc. Zarząd pod kierunkiem Łukasza Pieli podał również, że w omawianym okresie firma zanotowała 0,52 mln zł zysku operacyjnego powiększonego o amortyzację (EBITDA) i 0,57 mln zł zysku netto. Rok temu miała straty.

– Osiągnęliśmy duży sukces dzięki wytężonej pracy całego zespołu, która doprowadziła do zwiększenia efektywności wszystkich kanałów dystrybucji i optymalizacji kosztów sprzedaży. Tak jak mówiliśmy wcześniej, wyniki są coraz lepsze, bo e-Kiosk to spółka z ogromnym potencjałem, konsekwentnie realizująca strategię, której efektem będzie możliwość oferowania naszym klientom bardzo nowoczesnych rozwiązań – mówi Łukasz Piela.

Jak czytamy w sprawozdaniu, w pierwszym kwartale 2019 r. spółka koncentrowała się na wdrożeniu nowego systemu do zarządzania relacjami z klientami (ang. CRM), które polegało na wprowadzeniu ułatwień w zakupie produktów, szybszym dostarczaniu treści i budowie nowej oferty w oparciu o specjalne rozwiązania dostępne na każdym urządzeniu mobilnym i stacjonarnym.

Rozpoczęto też prace nad przygotowaniem nowych mechanizmów e-commerce i rozwiązania umożliwiającego zarządzanie szerokim katalogiem publikacji elektronicznych. Z końcem kwartału e-Kiosk zakończył prace nad projektem „Get Licensed" dofinansowanym z funduszu Google Digital News Initiative. To platforma dla twórców, wydawców i nabywców do zdalnej sprzedaży licencji na publikację treści dziennikarskich z wielu źródeł. Narzędzie to będzie dodatkowym źródłem przychodu spółki.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA