REKLAMA
REKLAMA

Parkiet TV

Wiesz, jak zapłacić podatek za bitcoina?

Marcelina Szwed-Ziemichód, doradca podatkowy MSZtax, będzie gościem Piotra Zająca w piątkowym Parkiet TV. Tematem rozmowy będzie opodatkowanie kryptowalut.
Foto: parkiet.com

Choć na złożenie zeznania podatkowego za 2018 r. mamy czas do kwietnia, to jednak już teraz warto się zastanowić, jakie są nasze zobowiązania wobec urzędu skarbowego. Mowa tu przede wszystkim o zobowiązaniach od obrotu kryptowalutami, bowiem przez ubiegłoroczny chaos legislacyjny inwestorzy mogą czuć się nieco zagubieni. Według jakich stawek należy płacić podatek od zysku na bitcoinie? Czy zamiana jednej kryptowaluty na drugą też tworzy zobowiązanie? Czy górnicy muszą się rozliczać tak, jak osoby fizyczne? I w końcu co z podatkiem PCC, który wprawdzie został zwieszony w lipcu 2018 r., ale przez kilka miesięcy obowiązywał? Z tymi i innymi pytaniami zwrócimy się w piątek do Marceliny Szwed-Ziemichód, która jest doradcą podatkowym.

Zapraszamy na transmisję na żywo na nasz kanał youtube.com/parkiet. Po południu nagranie będzie w całości udostępnione na kanale.

Jeśli mają Państwo jakieś pytania dotyczące podatków od kryptowalut, można je zadawać pod tym postem na Twitterze:

https://twitter.com/_ZajacPiotr/status/1082631374794907655

Prowadzący przekaże pytania podczas programu.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA