Medycyna i zdrowie

Prodromus zmierza na małą giełdę

Producent robotów rehabilitacyjnych chce zadebiutować na rynku NewConnect na przełomie 2021 i 2022 r.
Foto: Fotorzepa, Krzysztof Skłodowski

Spółka przeprowadzi prawdopodobnie publiczną ofertę akcji. Nie zdecydowała jeszcze jaka będzie jej wartość. Pozyskane pieniądze zamierza przeznaczyć na dalszy rozwój biznesu.

Prodromus jest producentem robotów rehabilitacyjnych. Aktualnie ma w ofercie urządzenie przeznaczone dla dzieci. Pierwszy prototyp powstał w 2011 r. jako studencki projekt pro bono. Przeznaczony był do rehabilitacji bliźniaków z mózgowym porażeniem dziecięcym. Przez dekadę projekt był rozwijany, uzyskiwał kolejne rekomendacje i certyfikaty. Obecnie jest zarejestrowany w Unii Europejskiej i kilku krajach na świecie, a rejestracja w amerykańskiej FDA jest w trakcie. Spółka zamierza rozszerzyć portfel o robota rehabilitacyjnego dla dorosłych. - Runda finansowania, po którą teraz będziemy chcieli wyjść, ma być dedykowana przede wszystkim jego komercjalizacji. Robot już jest gotowy, więc nie ma tu właściwie ryzyk technicznych. Przed nami cykl żmudnych badań, ale nie obawiamy się. Nasz mały robot przetarł nam szlaki – powiedział podczas dzisiejszej wideokonferencji prezes spółki, Bartłomiej Wielogórski. Podkreślił, że po wprowadzeniu na rynek robota dla dorosłych, spółka powinna odnotować skokowy wzrost przychodów. Obecnie współpracuje ona z 17 dystrybutorami w prawie 30 krajach. Na rynku polskim prowadzi także sprzedaż bezpośrednią.

W 2020 r. spółka odnotowała 1,2 mln zł przychodów i około 270 tys. zł straty na poziomie EBITDA (strata była niższa niż rok wcześniej). Prognozy na 2021 r. nie zostały podane.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.