Medycyna i zdrowie

Analitycy stawiają na Neukę

Notowania spółki biją rekordy, ale na rynek nadal trafiają pozytywne zalecenia dla jej akcji. DM BOŚ ustawił poprzeczkę na 805,3 zł, czyli 12 proc. wyżej od obecnego kursu.
Foto: Adobestock

W czwartek przed południem za akcję dystrybutora farmaceutyków trzeba zapłacić 721 zł po wzroście o 0,1 proc. Analitycy DM BOŚ, w raporcie z 3 lutego, podnieśli cenę docelową akcji do 805,3 zł z 715,2 zł, podtrzymując rekomendację „kupuj". To niejedyna wycena dla akcji Neuki na ponad 800 zł. Jeszcze wyżej niż DM BOŚ, bo na 825 zł, walory spółki wycenił kilka miesięcy temu Trigon DM. Przy obecnej wycenie akcji kapitalizacja Neuki przekracza 3,1 mld zł.

Kurs spółki porusza się w długoterminowym trendzie wzrostowym, który przybrał na sile w zeszłym roku. Kilka dni temu notowania przekroczyły psychologiczny poziom 700 zł. Paliwem do wzrostu wyceny jest systematyczny rozwój biznesu i poprawiające się wyniki finansowe. DM BOŚ prognozuje, że w tym roku spółka zanotuje 278,2 mln zł skonsolidowanego wyniku EBITDA i 162,9 mln zł zysku netto przy przychodach wynoszących niemal 9,7 mld zł.

"Wyniki finansowe spółki w 2021 roku, aczkolwiek solidne, mogą nie zawierać spektakularnej poprawy, przede wszystkim ze względu na dynamikę rynku. Spodziewamy się słabszych wyników za I kwartał 2021 niż rok wcześniej i zakładamy, że realizacja naszej całorocznej prognozy przyspieszy w drugiej połowie roku" – czytamy w rekomendacji. Pierwsze upublicznienie raportu nastąpiło 4 lutego o godz. 7:20. Jego autorką jest Sylwia Jaśkiewicz.

Załączniki

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.