REKLAMA
REKLAMA

Gospodarka - Świat

Bank of America: rachunek w związku z brexitem

Amerykański pożyczkodawca wydał 400 mln dol na alokację części załogi w związku ze zbliżającym się wyjściem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej
Foto: Bloomberg

Wiceprezes Bank of America Anne Finucane poinformowała, że nawet gdyby Wielka Brytania zmieniła zdanie co do Unii Europejskiej, działania przygotowawcze banku do brexitu nie zostaną cofnięte. - Wiele firm finansowych podjęło podobne kroki - poinformowała Finucane w Dublinie na forum firm finansowych.

Przygotowania podjęte przez bank objęły przeniesienie 800 pracowników do siedziby w Dublinie, stworzenie 500 miejsc pracy w Paryżu. - Dublin jest teraz naszą główną siedzibą na Europę - poinformowała wiceprezes Bank of America.

Swoje aktywa z Londynu do Niemiec przenosi UBS, Commerzbank przenosi swoich najważniejszych pracowników z siedziby w Wielkiej Brytanii do Paryża. Goldman Sachs planuje przeniesienie 700 pracowników z City.  - Na dzień dzisiejszy większość banków jest zaawansowana w procesie alokacji swoich siedzib - zapewniła agencje Reutersa Sabine Lautenschlaeger z zarządu EBC.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA