REKLAMA
REKLAMA

Forex

Wojna handlowa zabiera tegoroczne zyski z rynku miedzi

Coraz większe napięcie na linii Stany Zjednoczone – Chiny odbija się czkawką nie tylko inwestorom giełdowym. Pod presją są także inne aktywa. Na rynkach znów rządzi strach.
Foto: Adobestock

Wojna handlowa znowu jest tematem numer jeden na globalnym rynku. Kolejne amerykańskie cła nałożone na Chiny oraz odwet ze strony Państwa Środka doprowadziły w ostatnich dniach do mocnej przeceny na giełdach. Napięcie na linii Stany Zjednoczone – Chiny odbija się na cenach także innych aktywów. Widać to chociażby na przykładzie miedzi.

Chiny kluczowe

Początek tego roku na rynku miedzi był obiecujący dla posiadaczy długich pozycji. Cena tego surowca podskoczyła z 5800 USD za tonę do nawet 6600 dol. W ostatnich dniach na tym rynku mamy jednak do czynienia z mocnymi spadkami. Od kwietniowych szczytów cena miedzi spadła już o około 500 dol. Ruch ten najdobitniej pokazuje, że obok wojny handlowej inwestorzy na rynku miedzi nie mogli przejść obojętnie. Nie ma w tym jednak nic dziwnego, skoro to właśnie Chiny są jednym z głównych rozgrywających na rynku.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do serwisu parkiet.com
    Otrzymujesz dostęp do serwisu www.parkiet.com:
  • sekcje „Wiadomości, Fundusze inwestycyjne, Analiza Techniczna, Kryptowaluty oraz Notowania”,
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
Kup teraz

Powi�zane artyku�y

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA