REKLAMA
REKLAMA

Finanse

Brak zaufania główną bolączką rynku kapitałowego

Uczestnicy debaty „Rynek kapitałowy w Polsce”, która odbyła się w ramach XI edycji Międzynarodowego Kongresu Ekonomicznego w Katowicach, byli zgodni, że jednym z największych problemów rynku kapitałowego jest brak zaufania inwestorów.
Foto: materiały prasowe

Prowadzący debatę Andrzej Stec, redaktor naczelny Gazety Giełdy i Inwestorów „Parkiet", pytał uczestników o wyzwania stojące przed polskim rynkiem kapitałowym. Poza brakiem zaufania, wskazywano na przeregulowanie rynku i zbyt niski udział rynku kapitałowego w finansowaniu innowacyjności. Regulatorzy mają jednak pomysł, jak naprawić niektóre problemy. – Chcielibyśmy poprzez szeroko rozumianą akcję edukacyjną to zaufanie do rynku finansowego wzmocnić – mówiła Katarzyna Przewalska, dyrektor departamentu rozwoju rynku finansowego w Ministerstwie Finansów. Na pytanie dotyczące możliwego zniesienia podatku Belki, odpowiedziała: - Zniesienie opodatkowania nie zawsze wpływa na rozwój rynku.

Podczas debaty nie mogło zabraknąć tematu pracowniczych planów kapitałowych. – Wydaje mi się, że stoimy przed ogromną szansą, jaką jest PPK. Jest to szansa dla branży do zbudowania dużej bazy inwestorów – mówił Marcin Adamczyk, prezes TFI PZU.

Europejski Kongres Gospodarczy odbywa się w dniach 13–15 maja w Katowicach. To największa impreza gospodarcza w Europie Centralnej.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA