Crowdfunding

Alba Konopie rozpoczęła emisję crowdfundingową

Alba Konopie rozpoczęło zapisy na akcje w kampanii promowanej przez Crowdway, chce pozyskać od inwestorów społecznościowych 2,4 mln zł na dalszy rozwój, w tym na ekspansję do USA, podała spółka.
Foto: Adobestock

"Alba Konopie SA - jedna z nielicznych na polskim rynku firm zarządzających całym łańcuchem produkcji naturalnych wyrobów na bazie konopi - rozpoczęła zapisy na akcje w kampanii crowdfundingowej, promowanej przez Crowdway.pl. Środki pozyskane z emisji planuje przeznaczyć m.in. na modernizację centrum produkcyjno-logistycznego, zakup maszyn rolniczych, rozwój technologii dronowych oraz ekspansję do USA. Spółka niedawno zakończyła z sukcesem emisję prywatną na kwotę 2 mln zł. Inwestorem został Marcin Kapralski, prezes, założyciel i główny udziałowiec CCIG Group. W związku z tym zakładana pierwotnie kwota emisji została obniżona z 4,4 mln zł do 2,4 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Alba Konopie deklaruje, że "ma ambicje, by stać się liderem polskiego rynku konopnego". Obecnie posiada do dyspozycji 300 ha ziemi w Wielkopolsce oraz na Podlasiu, z czego 47 ha objętych czynną uprawą. Zbiory surowca w 2020 roku przekroczyły wolumen 17 ton. Środki pozyskane z ostatnio zakończonej emisji prywatnej oraz trwającej emisji crowdfundingowej mają pomóc spółce relatywnie szybko osiągnąć skalę działalności, która ma przełożyć się na dalszy, systematyczny wzrost.

"Potencjał konopi jako rośliny odkryłem kilka lat temu, szczegółowo analizując jej właściwości i zastanawiając się, jak można realizować uprawy na szeroką skalę, jednocześnie nie tracąc na jakości kwiatów, liści czy łodyg. Uprawiając konopie od ponad 3 lat wiemy, jak powinien wyglądać ten proces, który tylko pozornie jest prosty i bezproblemowy. Sądzę, że śmiało możemy powiedzieć, że wypracowane kompetencje są silną stroną naszej firmy i odróżniają nas na tle konkurencji. Przy wykorzystaniu odpowiednich technologii, w tym dronów, jesteśmy w stanie osiągnąć właściwą skalę i stworzyć mocną polską markę konopną. Chcemy, by inwestorzy społeczni byli częścią tej niesamowitej historii" - powiedział prezes Stanisław Raźniewski, cytowany w komunikacie.

Współtwórca Alba Konopie Tomasz Suchowierski podkreślił, że spółka prowadzi biznes, który już generuje przychody i zyski.

"Szereg umów handlowych z dużymi podmiotami, emisja prywatna na 2 mln zł, dobrze przemyślany model od strony finansowej i szeroka sieć kontaktów dają nam znaczną przewagę. Zapraszamy inwestorów społecznościowych do dokładnego zapoznania się z naszymi osiągnięciami i wizją dalszego rozwoju oraz do dołączenia do grona akcjonariuszy" - podsumował Suchowierski.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.