REKLAMA
REKLAMA

Budownictwo

Cordia. Plasowanie obligacji w Polsce aktualne

Pod koniec 2017 r. węgierski deweloper Cordia ściągnął do ścisłego kierownictwa Tomasza Łapińskiego, prezesa giełdowego Ronsona, z misją m.in. zorganizowania finansowania dłużnego w Polsce.

Od lewej: Michał Melaniuk, dyrektor zarządzający Cordii w Polsce, współzałożyciel Cordii Gábor Futó i Tomasz Łapiński, członek zarządu ds. finansowych w Cordii.

Foto: materiały prasowe

Spółka pozyskała jednak równowartość 575 mln zł, plasując obligacje na macierzystym rynku. Gros wpływów zostanie spożytkowanych na ekspansję w naszym kraju – chodzi zarówno o budowę banku ziemi, jak i potencjalne przejęcia.

Plany wypuszczenia obligacji w Polsce pozostają w mocy. Cordia skorzystała z możliwości, które stworzył węgierski bank narodowy. Chodzi o program promocji alternatywnych form finansowania, bo węgierskie firmy korzystają przede wszystkim z kredytów.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta specjalna: Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
    Odbierz 50% rabatu na dostęp do parkiet.com
  • nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu” i dodatków dla prenumeratorów.
  • nie zawiera: Aplikacji na smartfon i tablet
Kup teraz

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA