Biura maklerskie

Krajowi maklerzy mieli udane wakacje

Sierpień przyniósł spadek obrotów na warszawskim rynku akcji. Nie pomagał trend boczny, który obserwujemy w przypadku WIG20.
Foto: Bloomberg

Trwa czas żniw u krajowych brokerów. W sierpniu znów jak równy z równym walczyli oni z zagraniczną konkurencją. To oczywiście pochodna większej aktywności inwestorów indywidualnych, którzy nadal pozostają aktywni na GPW.

Walka o najwyższą lokatę w sierpniu rozegrała się między Merrill Lynchem a BM PKO BP. Tym razem górą była pierwsza z tych instytucji. Przeprowadziła transakcje o wartości 3,23 mld zł, co dało jej 9,29 proc. udziałów w rynku. W przypadku BM PKO BP było to odpowiednio 3,1 mld zł i 8,91 proc. BM PKO BP od dłuższego czasu walczy o najwyższe laury na naszym rynku i jego obecność w czołówce nie jest wielkim zaskoczeniem. Co innego, jeśli chodzi o innych krajowych pośredników. Okazuje się bowiem, że podobnie jak w lipcu, również w sierpniu w czołówce pojawili się także przedstawiciele tej grupy.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.