Banki

Idea Bank. KNF wytacza oskarżenia

Notowania akcji Idea Banku spadały w środę rano o ponad 10 proc., do 2,18 zł. Pod koniec sesji przecena zmniejszyła się do 5,5 proc. i za walor płacono 2,295 zł.

Jerzy Pruski, prezes Idea Banku.

Foto: materiały prasowe

To reakcja na informację, że Komisja Nadzoru Finansowego wszczęła postępowanie administracyjne w związku z podejrzeniem naruszenia przez bank własnego statutu, przepisów prawa bankowego i trzech rozporządzeń ministra finansów. Nie podano, o które przepisy prawa bankowego chodzi. KNF sprawy nie komentuje. Podobnie Idea Bank. – Skupiamy się na analizie treści otrzymanego zawiadomienia z KNF – odpowiada bank.

Wspomniane rozporządzenia dotyczą systemu zarządzania ryzykiem i kontroli wewnętrznej oraz sposobu postępowania w związku z obrotem instrumentami finansowymi. Postępowanie, które ma skutkować nałożeniem na bank kary finansowej, dotyczy również podejrzenia stworzenia przez bank „zagrożenia dla interesów uczestników obrotu instrumentami finansowymi".

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Nowa Prenumerata 2021 już w sprzedaży, poznaj pakiet korzyści!
    Otrzymujesz dostęp do:
  • analiz, opinii, komentarzy, kwartalnych wyników finansowych
  • oraz pozostałych artykułów serwisu Parkiet.com
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.