Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Paweł Paluchowski, prezes Dreweksu (w upadłości układowej), Europejskiego Funduszu Hipotecznego i B3Systems, został wiceprezesem Hawe. Jakie zadania mu powierzono? Piotr Kubaszewski, prezes Hawe, który po rezygnacji Dariusza Jędrzejczyka sam zasiadał w zarządzie, nie odpowiedział na pytania zadane e-mailem. Nieuchwytny był Marek Falenta, główny akcjonariusz Hawe. Już po zamknięciu wtorkowego tradycyjnego wydania "Parkietu" udało nam się skontaktować z bohaterem zmiany. Paweł Paluchowski wypowiada się jednak ogólnie: - Moim zadaniem będzie wspieranie zarządu w realizacji strategii, która polega na budowie wartości spółki m.in. poprzez konsolidację rynku, realizację projektu FTTH czyli budowę tzw. ostatniej mili. Pytany, co to oznacza i czy potrzebna będzie np. emisja akcji mówi niczego nie przesądzając: - Najlepiej byłoby, gdyby Hawe znalazło sposób na sfinansowanie projektów bez konieczności przeprowadzania emisji. Inwestorzy tego nie lubią , a spółka jest w bardzo dobrej kondycji. Dziś jest jeszcze za wcześnie, abym mógł ocenić, czy Hawe potrzebuje wsparcia nowego inwestora.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Przychody czterech największych prywatnych nadawców telewizyjnych w Polsce w 2024 r. urosły o niecałe 5 proc. Ich zarobki skoczyły dużo silniej. Jak radzili sobie główni gracze?
Pojawienie się komercyjnych, łatwo dostępnych i tanich modeli klasy GPT sprawiło, że hasło „sztuczna inteligencja” zaczęto odmieniać przez wszystkie przypadki. W którym miejscu jesteśmy i dokąd idziemy?
Spółka podpisała kontrakt o wartości do 113 mln zł. To dwa razy więcej niż wynosi wartość całej firmy na giełdzie. - Będziemy nadal składać oferty w postępowaniach ogłaszanych przez podmioty z sektora publicznego-mówi Piotr Żukowski z zarządu yarrl.
Poprawiająca się koniunktura makroekonomiczna i łagodzenie polityki pieniężnej pozwalają zakładać, że rynek M&A ponownie wejdzie w fazę ożywienia. Jednak nie będzie to już hurraoptymistyczna cyfrowa hossa, jaką obserwowaliśmy w minionych latach.
W minionym roku dostawcy usług dostępu do internetu, telefonii i płatnej telewizji zanotowali wzrost przychodów, ale wolniejszy niż w 2023 r. Mniej wydali na inwestycje, w tym w infrastrukturę – wynika z najnowszego raportu Urzędu Komunikacji Elektronicznej.
Akcjonariusze spółki Neptis zdecydowali o dywidendzie, splicie akcji i zmianie nazwy. - Yanosik to nasz kluczowy produkt, mamy nadzieję że zmiana pozytywnie przełoży się na rozpoznawalność spółki wśród inwestorów - mówi prezes Adam Tychmanowicz.