- Dodatkowo wnioski zgłosili NetNet i T-Mobile – przekazał nam Zdzisław Wójcik, z biura prasowego UKE. - Podstawę prawną stanowi Prawo telekomunikacyjne art. 118d. Natomiast jeśli chodzi o przyczynę składania przez podmiot wniosku to ta informacja jest dostępna dla stron postępowania – dodał.
Tomasz Gillner-Gorywoda, prezes Cyfrowego Polsatu, do której to firmy należy 100 proc. udziałów w Polkomtelu odmówił odpowiedzi na pytania o przyczyny wniosku Polkomtela. – Naruszone zostały nasze prawa i chciałbym poprzestać na tym komentarzu – powiedział Gillner-Gorywoda.
Dopytywany przez dziennikarza, czy Polkomtel złożył ofertę na pasmo 800 MHz w rundzie dodatkowej (kopertach) – także odmówił komentarza. Telekom zaprzestał aktywnej licytacji bloków pasma 800 MHz w marcu, miesiąc po starcie aukcji. Uniknął też odpowiedzi na pytanie, czy może zaprzeczyć, że Cyfrowy Polsat nie przejmie spółki NetNet.
- To bezpodstawne dywagacje. Nie słyszałem, aby był na sprzedaż – powiedział Gillner-Gorywoda.
Złożenie wniosków o unieważnienie postępowania nie oznacza od razu, że podmioty, które z nimi wystąpiły nie zamierzają odebrać wygranych częstotliwości. Polkomtel wygrał pasmo za 156 mln zł, NetNet – za nieco ponad 2 mld zł, podobnie T-Mobile Polska.