Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 22.10.2020 05:00 Publikacja: 22.10.2020 05:00
Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu Therapeutics
Foto: materiały prasowe
– Wykonaliśmy analizę portfela wszystkich projektów, od klinicznych po te całkiem nowe. Te dwa niestety nie rokowały, adenozyna w zakresie sensowności prowadzenia formalnych badań przedklinicznych i wprowadzenia do kliniki, a SMARCA do szans wyłonienia kandydata do badań przedklinicznych – tłumaczy Paweł Przewięźlikowski, prezes Ryvu. – Nie było sensu kontynuować prac. Albo jest zbyt duże otoczenie konkurencyjne, albo badania nie dają dobrych wyników. Lepiej wtedy zakończyć projekt, niż budować coś, czego nie możemy sprzedać innym firmom farmaceutycznym albo co nie pomoże pacjentom w badaniach prowadzonych przez Ryvu. Każda firma musi czasem „zabić" takie projekty, nie można żyć w bańce, że wszystkie są przełomowe, biotechnologia wymaga twardego stąpania po ziemi – dodaje.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Miniony rok przyniósł wyraźną poprawę wyników finansowych w producenta leków, w czym duża zasługa bardzo udanego drugiego półrocza.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Najnowsze rekomendacje wskazują na mocne niedowartościowanie walorów biotechnologicznej spółki. Średnia cena docelowa implikuje niemal 80-proc. potencjał wzrostowy. Jego materializacja w dużej mierze zależy od wyników badań.
Kolejne pozytywne informacje napływające ze spółki w piątek przed południem wyniosły w górę kurs o ponad 7 proc.
Mabion zdecydował o aktualizacji dotychczasowej strategii na lata 2023-2027 poprzez przyjęcie nowej strategii z perspektywą do 2030 roku.
Przychody medycznej grupy rosną szybciej niż koszty. Akcjonariusze mogą liczyć na dywidendę.
Spółka podała szacunkowe wyniki za 2024 r., a zarząd zarekomendował wypłatę prawie 112 mln zł dywidendy. Jaki będzie 2025 rok?
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas