Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. MESSAGE (ENGLISH VERSION)
3. INFORMACJE O PODMIOCIE
4. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

KOMISJA NADZORU FINANSOWEGO

Raport bieżący nr 58 / 2023
Data sporządzenia: 2023-11-28
Skrócona nazwa emitenta
CREOTECH INSTRUMENTS S.A.
Temat
Podpisanie umowy do projektu pt. „REACTS: Responsive European Architecture for Space” realizowanego w ramach The European Defence Fund
Podstawa prawna
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.
Treść raportu:
Zarząd Creotech Instruments S.A. z siedzibą w Piasecznie ("Spółka", „Emitent”), w nawiązaniu do raportu bieżącego nr 28/2023 z dnia 27 czerwca 2023 roku, informuje, że w dniu 28 listopada 2023 roku uzyskał informację o zakończeniu procesu podpisywania umowy konsorcjum oraz umowy pomiędzy koordynatorem konsorcjum (DLR Deutsches Zentrum Fur Luft Und Raumfahrt – Niemiecką Agencją Kosmiczną), a Komisją Europejską na realizację projektu pt. „REACTS: Responsive European Architecture for Space”. Projekt finansowany jest w ramach The European Defence Fund (Europejski Fundusz Obrony). Projekt ma na celu zapewnienie europejskim państwom członkowskim nowej, przełomowej i opartej na współpracy zdolności obronnej: odpornej i skalowalnej sieci responsywnych systemów kosmicznych (satelitarnych), w pełni interoperacyjnej zdolności do wystrzelenia satelitów i rozpoczęcia dostarczania danych w ciągu 72 godzin od zaistnienia sytuacji kryzysowej. W ramach projektu zostanie zdefiniowana całościowa architektura systemu oparta na potrzebach użytkowników końcowych z poszczególnych państw europejskich, opracowana zostanie koncepcja działania, stworzony zostanie plan rozwoju technologii, przygotowany zostanie opis wspólnych interfejsów, zaprojektowana zostanie konfiguracja oprogramowania systemu i przeprowadzone zostaną testy symulacyjne.
Koordynatorem całego projektu jest DLR Deutsches Zentrum Fur Luft Und Raumfahrt (Niemiecka Agencja Kosmiczna). Projekt zawiera siedem zadań. Koordynatorem jednego z zadań realizowanych w ramach projektu został Emitent. Zadanie koordynowane przez Emitenta dotyczy budowy standardu dla małych satelitów, który w przyszłości ma zostać zaimplementowany w ramach pozyskiwanej zdolności obronnej na poziomie Unii Europejskiej. Całkowita wartość projektu wynosi około 19 mln EUR, zaś na Emitenta przypada około 1 mln EUR. Projekt trwać będzie 21 miesięcy, a jego rozpoczęcie planowane jest od stycznia 2024 roku.

MESSAGE (ENGLISH VERSION)

INFORMACJE O PODMIOCIE>>>

PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
Data Imię i Nazwisko Stanowisko/Funkcja Podpis