Rząd ma się zająć założeniami do projektu 10 czerwca, poinformował Kołodko. Rząd jest zobligowany do przyjęcia tych założeń przed 15 czerwca, kiedy to musi je przedstawić partnerom dialogu społecznego.
"Nie ma jeszcze porozumienia z bankiem centralnym w sprawie techniki, sposobu i zakresu wykorzystania rezerwy rewaluacyjnej" - powiedział Kołodko na konferencji prasowej.
Zastrzegł jednak, że jest pewny, iż do takiego porozumienia dojdzie i dlatego w projekcie budżetu na 2004 rok wpływy z tego tytułu zostaną uwzględnione.
Jego zdaniem spór o rezerwę rewaluacyjną ma charakter polityczny.
Wiesława Ziółkowska, członek Rady Polityki Pieniężnej (RPP), powiedziała niedawno, że wykorzystanie niewielkiej części rezerwy rewaluacyjnej na wcześniejszą spłatę zadłużenia zagranicznego Polski jest możliwe i celowe. Jednocześnie członek RPP zaznaczyła, że tej opinii nie podziela znaczna część Rady.