Prawdopodobnie 17 grudnia wystartuje specjalny serwis Giełdy Papierów Wartościowych, poświęcony zagranicznym firmom notowanym na warszawskim parkiecie. GPW chce uruchomić specjalną stronę internetową www.wseinternational.pl, która dostarczy inwestorom informacji o transgranicznych spółkach. Docelowo portal będzie dostępny w kilku wersjach językowych. Teraz witryna giełdy (www. gpw.pl) dostępna jest w językach polskim i angielskim. Procedury wejścia na parkiet opisano też po rosyjsku i ukraińsku.

GPW liczy na zwiększenie zainteresowania firmami z zagranicy, a także na przyciągnięcie kolejnych debiutantów. Obecnie na warszawskim parkiecie notowanych jest dwadzieścia podmiotów z zagranicy. Duża część z nich wchodziła na polską giełdę, korzystając z unijnej zasady jednolitego paszportu. Prospekty już raz zatwierdzone przez nadzór kraju, gdzie były zarejestrowane, ważne są także na rynku polskim. Dzięki takiemu rozwiązaniu spółka debiutująca na warszawskim parkiecie nie musi przechodzić żmudnych procedur w Komisji Nadzoru Finansowego. Często ogranicza także akcję promocyjną przed debiutem. W efekcie duża część akcji trafia do inwestorów instytucjonalnych, którym łatwiej zapoznać się z perspektywami rozwoju zagranicznych emitentów.

Prezes GPW Ludwik Sobolewski chce jednak wypromować spółki transgraniczne także wśród małych graczy. Ułatwieniem w podejmowaniu decyzji mają być umieszczane na stronie rekomendacje i opracowania, przygotowywane przez wybranych polskich analityków. Takich treści nie należy się jednak spodziewać wcześniej, jak w 2008 r. Najpierw GPW znaleźć musi zainteresowanych współpracą doradców i podpisać z nimi umowy.

Na początku portal zawierać będzie informacje o tym, jak zrealizować ofertę publiczną na GPW. Inwestorzy będą mieli ponadto dostęp do prezentacji spółek zagranicznych notowanych w Warszawie oraz do serwisu informacyjnego.

Największe światowe giełdy dzielą swoje strony internetowe na sekcje dla inwestorów indywidualnych i instytucjonalnych. Niektóre (jak londyńska) uzależniają zawartość witryn od profesji użytkownika.