Reklama

Financial Times: Huawei w Oksfordzie

Huawei kupił udziały w spółce, która finansuje badania na Uniwersytecie w Oksfordzie, co daje chińskiemu telekomunikacyjnemu gigantowi dostęp do niektórych najbardziej obiecujących technologii rozwijanych przez brytyjskich uczonych.

Publikacja: 03.10.2019 05:00

Financial Times: Huawei w Oksfordzie

Foto: AFP

Oxford Sciences Innovation jest największym na świecie funduszem wspierającym akademickie badania. W ciągu czterech lat pozyskał 600 mln funtów od 70 udziałowców, wśród których czołową rolę odgrywa uniwersytet, ale są tam też między innymi kapitałowa spółka należąca do Google'a, Sequoia Capital i Temasek, państwowy fundusz majątkowy z Singapuru. Z opublikowanych w lipcu dokumentów wynika, że Huawei Technologies Cooperatief, holenderski oddział chińskiej spółki, kupił w ciągu roku 4,1 mln akcji, co daje mu prawie 0,7 proc. udziałów. Inwestycja ta nie została publicznie ogłoszona, a nazwa Huawei nie widnieje na stronie internetowej OSI jako sponsor. Inwestycji tej dokonano na krótko przed zerwaniem przez Oksford wszelkich powiązań z Huawei, po wciągnięciu jej przez USA na czarną listę. JB

Tylko 29zł miesięcznie przez cały rok!

Skorzystaj z promocji i czytaj dalej.

Zyskaj pełen dostęp do aktualnych i sprawdzonych informacji, wnikliwych analiz, komentarzy ekspertów, prognoz i zestawień publikowanych wyłącznie na PARKIET.COM w formie tekstów oraz treści audio i wideo.

Reklama
Gospodarka światowa
Kto wygra walkę o supremację w dziedzinie sztucznej inteligencji?
Materiał Promocyjny
Inwestycje: Polska między optymizmem a wyzwaniami
Gospodarka światowa
Donald Trump zawęził wybór kandydatów na szefa Fedu. I stawia jeden warunek
Gospodarka światowa
Niemiecka inflacja potwierdzona, usługi wywierają presję na wzrost cen
Gospodarka światowa
Brytyjska gospodarka hamuje. PKB niespodziewanie na minusie
Materiał Promocyjny
Jak producent okien dachowych wpisał się w polską gospodarkę
Gospodarka światowa
Do 2035 r. jedna czwarta mieszkańców Niemiec będzie na emeryturze
Gospodarka światowa
„Najbardziej szalone IPO w historii”. Wycena SpaceX sięgnie bilionów dolarów?
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama