Kruszec na rachunku maklerskim

Inwestycja w ETC na złoto jest równie bezpieczna co zakup fizycznego kruszcu, ale tańsza i zapewniająca większą płynność – przekonują Nik Bienkowski i Andre Voinea, przedstawiciele firmy HANetf.

Blask złota na warszawskim parkiecie

W środę na GPW rozpoczęły się notowania zupełnie nowego instrumentu: ETC odzwierciedlającego notowania fizycznego złota. Zainteresowanie inwestorów było spore, co może być dla giełdy argumentem, aby poszerzać ofertę takich instrumentów.

Oferta GPW musi być urozmaicona

Liczymy na duże zainteresowanie ETC, szczególnie wśród inwestorów indywidualnych – mówi Izabela Olszewska, członek zarządu GPW.

Warunki rynkowe determinują zyski na rynku CFD

Nie ma jednej skutecznej metody na nauczenie się rynku forex. Inwestorzy największe błędy popełniają na nim przez emocje – mówi Sebastian Zadora, dyrektor w DM BOŚ.

Szczegóły mają znaczenie dla funduszy ETF

Przy inwestowaniu pasywnym warto zwrócić uwagę na kilka czynników, które mogą ostatecznie wpłynąć na stopę zwrotu – mówi Mateusz Mucha, zarządzający BETA ETF.

Polscy inwestorzy są coraz bardziej świadomi

Dzisiaj większość osób na rynku szuka atrakcyjnych i popularnych tematów. One przyciągają nowe osoby – mówi Marcin Ciechoński, dyrektor w Saxo Banku.

Niepewność rynkową też można dobrze wykorzystać

Liczba instrumentów, z jakich mogą korzystać inwestorzy, ogromna. To stwarza nowe możliwości, co dobrze widać w Polsce, gdzie lokalna niepewność wypycha nas na rynki zagraniczne, głównie w kierunku funduszy ETF. To już nie jest chwilowa moda, a trend ten w miarę upływu czasu powinien postępować – zgodzili się uczestnicy debaty w cyklu Investors Day.

Jak wykorzystać rynkową niepewność? Investors Day: waluty, indeksy, surowce

Za nami kolejna odsłona Investors Day na parkiet.com. Tym razem spoglądaliśmy szeroko na rynek walutowy, indeksów giełdowych, surowców czy funduszy ETF. Zapraszamy do obejrzenia rozmów oraz debaty z ekspertami.

Jak wykorzystać rynkową niepewność? Investors Day: waluty, indeksy, surowce – już w środę na parkiet.com

Zapraszamy na kolejną odsłonę Investors Day. Tym razem spojrzymy szeroko na rynek walutowy, indeksów giełdowych, surowców czy funduszy ETF. Oglądaj w środę 30 sierpnia od godz. 12.00 na parkiet.com i naszym kanale na YouTube.

Hossa na GPW jest faktem. Czy będzie kontynuowana?

Sytuacja techniczna, ale i fundamentalna powinny sprzyjać naszemu rynkowi w kolejnych okresach – uważa większość ekspertów, którzy wzięli udział w debacie w ramach Investors Day poświęconej rynkowi akcji. Nie brakuje jednak głosów, że globalna sytuacja gospodarcza będzie jednak coraz bardziej wymagająca, a to odbije się na rynkach.

Zawsze powinniśmy mieć plan działania

Nikt w praktyce nie jest w stanie wchodzić na rynek w samym jego dołku i wychodzić na samym jego szczycie. Powinniśmy wchodzić i wychodzić z rynku wtedy, kiedy wskazuje nam to nasza strategia – mówi Grzegorz Zalewski, ekspert DM BOŚ.

Dywidenda i rozwój się nie wykluczają

Jest grupa spółek wzrostowych, które jednocześnie są w stanie dzielić się zyskiem z akcjonariuszami. W przypadku takich firm kluczowy parametr to zwrot na zainwestowanym kapitale – wskazuje Grzegorz Czekaj, zarządzający funduszami w Investors TFI.

Polscy inwestorzy się profesjonalizują

Obecnie szum informacyjny jest dużo większy niż kiedykolwiek, ale piłka jest po naszej stronie. Jako inwestorzy musimy dobrze selekcjonować informacje – mówi Przemysław Gerschmann, doradca zarządu Giełdy Papierów Wartościowych.

Banki, konsument i przemysł na ożywienie

Budując obecnie portfel inwestycyjny, warto myśleć o branżach, które mogą skorzystać na spodziewanym ożywieniu gospodarczym w Polsce – podpowiada Krzysztof Cesarz, zarządzający funduszami w Skarbiec TFI.

Co czeka giełdę po ostatnim rajdzie? Oglądaj Investors Day: Akcje

Czy indeksy jeszcze pójdą w górę? Jakie spółki warto włożyć do portfela? Czy inwestowanie pod kątem dywidend się opłaca? Zapraszamy na serię rozmów oraz debatę na temat trwającej hossy i inwestowania w akcje.

Co dalej z hossą? „Investors Day: Akcje” już w czwartek na parkiet.com

Zapraszamy na Investors Day: Akcje, czyli debatę oraz rozmowy z ekspertami o trwającej hossie i inwestowaniu na rynkach akcji. Oglądaj w czwartek 27 lipca od godz. 12.00 na parkiet.com i naszym kanale na YouTube.

Jak AI wpłynie na branżę finansową i Twoje inwestycje? Oglądaj od godz. 12.00

Już dziś zapraszamy na Investors Day na parkiet.com. Dwie rozmowy oraz debata, których tematem będą konsekwencje rozwoju sztucznej inteligencji dla rynków finansowych, gospodarki czy inwestycji giełdowych.

Benefit Systems podnosi poprzeczkę

Notowania spółki od początku roku wzrosły o ponad 100 proc., a utrzymująca się dynamika sprzedaży i kondycja finansowa stanowi silną podstawę do dalszych wzrostów. Rekordowa będzie także dywidenda Benefit Systems za 2022 r., w wysokości 41 zł na akcję.