Patryk Pyka

Pekin wciąż szuka rozwiązań

Obserwując zachowanie chińskich akcji, na myśl nasuwa się pytanie: co może jeszcze zrobić Pekin, by nastąpił pozytywny przełom?

Spółki zielonej energii w końcu zaświecą na zielono?

Branża zielonej energii może być jednym z największych beneficjentów zbliżającego się nieuchronnie momentu rozpoczęcia cyklu obniżek stóp.

Chwila prawdy dla krajowego rynku akcji

Nie ma powodów, by sądzić, że doważanie polskich akcji w portfelach inwestorów zagranicznych się zakończyło. Ten proces będzie trwał.

Siła czy słabość złota?

Zachowanie notowań złota w ostatnich tygodniach mogło zaskoczyć nawet największych optymistów.

Ropa naftowa odporna na napięcia na Bliskim Wschodzie

Październikowy atak Hamasu na Izrael otworzył kolejny rozdział w skomplikowanej historii relacji między krajami Bliskiego Wschodu.

Koniec recesji w wynikach spółek za oceanem?

Rozpoczynający się sezon publikacji wyników przez amerykańskie firmy tradycyjnie skupi w najbliższych tygodniach uwagę całego świata finansów. Czy tym razem jest się czego obawiać?

„Siedmiu wspaniałych” powróci do formy?

Ostatni wzrost rentowności amerykańskiego długu odbił się zauważalnie na wycenach spółek technologicznych o najwyższej kapitalizacji.

Banki centralne na finiszu

Nie sądzimy jednak, by Fed miał już teraz twardo zapowiedzieć koniec cyklu lub wykluczyć podwyżkę na posiedzeniu listopadowym.

Amerykański rynek pracy w trybie normalizacji

Momentów, które miały przynieść wyczekiwany zwrot w polityce Fedu, było w tym roku wiele.

W oczekiwaniu na Jackson Hole

Jednym z bardziej palących tematów ostatnich dni jest nie tylko korekta na rynkach akcji, lecz także słabe zachowanie amerykańskiego długu.