Kamil Cisowski

Fundusze pieniężne odpowiedzią na obawy o banki

Pomimo dużej zmienności i emocji wszystko wskazuje, że finał epizodu obaw o kondycję światowego systemu bankowego będzie zbieżny z tym, o czym pisaliśmy w poprzednich tygodniach.

Jeśli to nie kryzys, to Fed nie zakończy cyklu

Implikowane z wycen rynkowych w poniedziałek wieczorem i wtorek rano oczekiwania, że w czerwcu Rezerwa Federalna rozpocznie obniżki stóp procentowych, zwyczajnie nie mają sensu.

Jak bardzo jastrzębi Fed może faktycznie być?

Jedną z największych wątpliwości jest ta, czy Wall Street zdyskontowała naprawdę silną rewizję oczekiwań co do dalszej polityki Fedu.

Niepokojące porównania z sierpniem

Dwa tygodnie temu wydawało się, że o stopach zwrotu, które osiągną inwestorzy w lutym w dużej mierze zadecyduje początek miesiąca.

Dni, które zadecydują o dalszych losach rynku akcji

Chwilowy odwrót od spółek value doprowadził do wypłaszczenia zachowujących się od 4Q2022 fenomenalnie akcji europejskich.

Kiedy przebudzenie USA i technologii?

Początek stycznia wygląda niemal na kalkę otoczenia inwestycyjnego, które obserwowaliśmy w IV kwartale ubiegłego roku.

Czwarty kwartał należy do Europy

Tematem, który zdecydowanie zasługuje na uwagę jest to, w jak olbrzymim stopniu ostatnie tygodnie należały do rynków europejskich.

Bez euforii na przełomie roku

GPW wykazuje się ostatnio zdumiewającą odpornością na spadki w USA, ale nie wierzymy w utrzymanie tej relatywnej siły przy gwałtowniejszym wzroście awersji do ryzyka.

Zwrot o 180 stopni w nastrojach wokół Chin

Jeszcze kilka tygodni temu, gdy pierwsi analitycy stawiali tezę o zbliżającym się w I półroczu 2023 r. łagodzeniu polityki zero covid w Chinach, łatwo było pozostawać sceptykiem.

Ropa – czekając na 5 grudnia

W ciągu ostatnich dziesięciu lat listopad jest zazwyczaj złym miesiącem dla notowań ropy, ale trudno zrzucać słabość surowca na sezonowość.