Łukasz Bugaj

Najważniejsze pytanie w inwestycjach

Powinniśmy być świadomi, że świat inwestycji także wiąże się z ryzykiem. Na szczęście tym ryzykiem możemy zarządzać.

Byki mają swoje pięć minut

Czy to może być początek hossy? Tego oczywiście nikt nie wie. Fundamentalne czynniki raczej przeczą tezie o nowym rynku byka.

Obligacje inwestycyjną okazją?

Wielu zarządzających i analityków jest przekonanych, że na rynku obligacji mamy inwestycyjną okazję. A co, jeśli nie jest to prawda?

Waluta zwana zaufaniem

Kowalski szukać powinien prostszych i w swej naturze mniej ryzykownych rozwiązań. Co ciekawe, także takie są dostępne przy Książęcej.

Czekając na negatywną kulminację

Kandydatów do zdynamizowania zmian w gospodarce i na rynkach wydaje się być aż nadto. W przeszłości taki katalizator był jednak z reguły zaskoczeniem.

Smutny powrót z wakacji

Rynek dość dobrze odzwierciedla w cenach wpływ wydarzeń mających krótkoterminowy charakter, ale ma trudności z czym innym...

Gdzie ta bessa?

Czy bessą można nazwać korektę wycen bez spadku zysków spółek? A gdzie jest miejsce na negatywny wpływ recesji na wyniki firm?

Alfa czy beta, oto jest pytanie

W przeważającej większości inwestorzy zbyt mało się dywersyfikują pomiędzy różnymi scenariuszami.

O inwestycyjnych mitach słów kilka

Każdy produkt czy instrument finansowy kupuje się po to, żeby zarobić, a nie stracić. Taka jest idea, ale z praktyką różnie bywa.

Łagodne czy twarde lądowanie?

Na pierwszy rzut oka łagodna recesja wydaje się wyjściem preferowanym, ale może ona nie doprowadzić do zauważalnego spadku inflacji.