REKLAMA
REKLAMA

Technologie

Sieć szybkiego internetu. Kto wystartował w konkursie

144 wnioski o dotacje do inwestycji w sieć szerokopasmowego dostępu do Internetu na w sumie 67 obszarach spośród 79 wyznaczonych przez Ministerstwo Cyfryzacji i podległe mu Centrum Programów Polska Cyfrowa złożyli uczestnicy II Konkursu o środki unijne zgromadzone w 1. Osi Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa - podaje CPPC.
Foto: 123rf

Termin na składanie wniosków upłynął w piątek 17 lutego, na krótko przed północą. Do czwartku złożono 140 wnioski.

Nam udało się dowiedzieć do tej pory, że w konkursie nie wystartowali - mimo deklarowanego wcześniej zainteresowania - operatorzy komórkowi T-Mobile Polska i P4, operator sieci Play. Komentarze operatorów opublikujemy nieco później.

Od piątku wiadomo natomiast, że wnioski o dotacje na 18 z 79 obszarów złożyła Netia. Poinformował o tym w piątek na konferencji o wynikach finansowych operatora dyrektor ds. rozwoju biznesu i IT, Paweł Żytecki.

Dziś rano na nasze pytanie odpowiedział Janusz Kosiński, prezes Inei. Podał, że wielkopolski operator złożył wnioski o dotacje na 5 obszarach w swoim regionie.

W giełdowym komunikacie fakt złożenia aplikacji podała do publicznej wiadomości spółka SferaNet.

Jej wniosek o dofinansowanie dotyczy obszaru Bielsko-Biała A, zlokalizowanego w powiecie bielskim i cieszyńskim. SferaNet stara się o 34,1 mln zł dofinansowania, a wartość jej projektu to 43,8 mln zł. Chce wybudować za te pieniądze 1,3 tys. km sieci światłowodowej o zasięgu około 30 tys. punktów adresowych (zarówno klientów indywidualnych, jak i przedsiębiorstw oraz innych instytucji, w tym 119 placówek edukacyjnych).

Wiadomo też, że w konkursie wystartował Orange Polska. Na razie nie wiemy, jaką strategię przyjął.

Czekamy też na odpowiedzi od grupy Cyfrowego Polsatu.

CPPC najprawdopodobniej jeszcze dziś opublikuje pierwsze dokumenty pokazujące ostateczne faktyczne zainteresowanie konkursem.

W sumie w konkursie było do wzięcia blisko 3,2 mld zł. To ile z tej puli uda się rozdysponować będzie wiadomo dopiero za jakiś czas. Uczestnicy konkursu mimo złożenia wniosków mogą jeszcze nie podpisać lub odstąpić od umów o dofinansowanie.

Powiązane artykuły

REKLAMA
REKLAMA

Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA