Gospodarka - Świat

Doskonałe nastroje w małym biznesie w USA

Małe firmy w Stanach Zjednoczonych wykazują największy optymizm od ponad 30 lat, gdyż niedawna obniżka podatków i tempo wzrostu gospodarczego skłaniają do oczekiwania większej sprzedaży – wynika z opublikowanej właśnie ankiety National Federation of. Independent Business.
Foto: Bloomberg

Indeks zaufania w tym sektorze wzrósł o 0,7 pkt do 107,6 - poziomu najwyższego od 1983 r. 32 proc. ankietowanych odpowiedziały, że obecnie jest dobry czas na rozwój firmy, a 43 proc. spodziewa się poprawy warunków.

Prawie wszystkie z 10 składników indeksu, w tym plany zapasów i oczekiwania sprzedaży, wzrosły lub były w lutym na takim samym poziomie. Oprócz redukcji podatków i deregulacji wprowadzonych przez administracje Trumpa, przedsiębiorcy uzasadniali swój optymizm zyskami największymi od 1987 r.

Dwie trzecie respondentów dokonało w minionym miesiącu wydatków inwestycyjnych. Ale największym problemem dla wszystkich są trudności ze znalezieniem wykwalifikowanych pracowników, zwłaszcza w budownictwie i w przemyśle przetwórczym. 34 proc. spółek ma wolne etaty, których nie ma kim obsadzić.


Wideo komentarz

Powiązane artykuły