Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 04.11.2015 05:00 Publikacja: 04.11.2015 05:00
Foto: Archiwum
Podpisaliście właśnie z firmą Merck największą umowę w historii spółki. Negocjacje były łatwiejsze niż dwa lata temu?
W pewnym sensie na pewno tak, choć rozmowy o zasadach współpracy z najstarszym koncernem farmaceutycznym na świecie nigdy nie należą do łatwych. Dwa lata temu – kiedy rozpoczynaliśmy z Merckiem współpracę przy pierwszym projekcie – Selvita była na innym poziomie rozwoju, a samo podpisanie umowy było dla nas trochę być albo nie być. Przez dwa lata zdążyliśmy się dobrze poznać i udowodnić swoje kompetencje. Mamy dziś stabilną pozycję gotówkową, większą rozpoznawalność i wiarygodność. Nasza siła negocjacyjna była bez porównania większa – stąd gwarancja 18 mln zł przychodów w ciągu najbliższych trzech lat, istotnie wyższe wartości kamieni milowych oraz tantiemy ze sprzedaży potencjalnego leku, których poprzedni kontrakt nam nie gwarantował. To bardzo duży sukces, jeden z największych w historii firmy. To również sukces z punktu widzenia naszych akcjonariuszy – można powiedzieć, że to „dodatkowy" projekt, którego wcześniej nikt nie brał pod uwagę, wyceniając Selvitę.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Decyzja Ministerstwa Finansów o kapitałowym wsparciu spółek pracujących nad zaawansowanymi technologiami może ożywić najbardziej perspektywiczną część rodzimego ekosystemu start-upowego. Może. Bo, aby plan się powiódł, potrzeba więcej działań.
Mamy ambicję, żeby z każdą nową grą sięgać coraz wyżej i to dotyczy również czwartej części „Wiedźmina” – mówi Piotr Nielubowicz, CFO, członek zarządu CD Projektu.
Producent gier zarobił na czysto w I kwartale 2025 r. o 15 proc. więcej niż rok temu. Wynik netto wsparły dodatnie różnice kursowe. Motorem biznesu nadal jest aplikacja Unsolved.
Zarząd informatycznej firmy ma nadzieję na sfinalizowanie kolejnego przejęcia. Płacić za nie chce akcjami, a akcjonariuszom proponuje dodatkową dywidendę.
Wyzwania przed branżą to m.in. rola w finansowaniu gospodarki, transformacji energetycznej i rozwoju firm, a także obciążenia regulacyjne i podatkowe.
Polska ma się stać zagłębiem najbardziej zaawansowanych technologii, niezależnym od zagranicznych dostawców. Wehikułem tej idei ma być PFR Deep Tech. Co na to eksperci?
W bieżącym roku motorem poprawy wyników mają być rosnące segmenty przemysłowy i wojskowy.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas