Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Tymczasem zarząd podkreśla, że pogorszenie wyników jest przejściowe i w dużej mierze spowodowane realizowanymi inwestycjami, które w przyszłości zaprocentują. Rok 2016 dla całej branży IT zapowiada się pracowicie, a wobec stagnacji w sektorze publicznym motorem rozwoju będzie m.in. segment przedsiębiorstw.
– Jedną z najważniejszych nowości są zmiany w prawie związane z nowymi przepisami podatkowymi – zapowiada Zbigniew Rymarczyk, dyrektor sektora ERP i wiceprezes Comarchu. Dodaje, że chodzi o zmiany dotyczące elektronicznej kontroli ksiąg rachunkowych oraz wiele innych zapowiadanych przez nowy rząd. – Rośnie również zapotrzebowanie na mobilny dostęp do ERP. Coraz więcej firm, głównie z tego powodu, wymienia swoje systemy – mówi wiceprezes. Spodziewa się, że w 2016 r. zwiększy się także popyt na rozwiązania analityczne, które pozwalają na skuteczniejsze prognozowanie. Zdecydowanie szybciej ma rosnąć sprzedaż systemów ERP w modelu chmurowym niż w tzw. on-premises (tradycyjnym, polegający m.in. na zakupie licencji). – Coraz więcej nowych instalacji będzie wdrażanych w takim modelu, a jednocześnie istniejące systemy w ramach rozbudowy i modernizacji będą przenoszone do zewnętrznych centrów danych, bo to efektywniejsze kosztowo – mówi wiceprezes.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Z jednej strony szybująca wycena CD Projektu. Z drugiej rozczarowanie płynące z takich studiów jak PCF oraz kontrowersje wokół 11 bit studios. To tylko mały wycinek z liczącej ponad 100 reprezentantów giełdowej branży gier. Na które studia warto teraz postawić?
Nawet 60 zł kosztowała w środę akcja spółki monitorującej dla firm media społecznościowe po publikacji pierwszych wyników za drugi kwartał.
Pierwsze półrocze w globalnym sektorze gier było całkiem udane. Drugie też zapowiada się ciekawie, choć branża nadal boryka się z wyzwaniami.
BM mBanku zmieniło rekomendacje dla giełdowych studiów. Zaleca sprzedaż akcji CD Projektu i 11 bit studios. A co z TSG, Huuuge i PCF?
To najsmutniejsza sprawa, jaką kiedykolwiek prowadziłem – mówi mecenas Paweł Rymarz, partner zarządzający w kancelarii Rymarz Zdort Maruta, pełnomocnik Tobiasa Solorza.
Niespodziewane załamanie na rynku finansowania innowacyjnych firm nad Wisłą – w II kwartale popłynęło do nich o dwie trzecie mniej pieniędzy niż przed rokiem – ustalił „Parkiet”. Eksperci mówią o paraliżu decyzyjnym.