– Główna zasada naszego programu pozostaje niezmienna. Dajemy naszym InCredibles dostęp do najlepszych mentorów, praktyków, specjalistów wszystkich obszarów związanych z prowadzeniem przedsiębiorstwa. Szczególny nacisk kładziemy na praktyczne aspekty tworzenia i prowadzenia biznesu. To nasz wkład w budowę konkurencyjnego i nowoczesnego ekosystemu startupowego – skomentował inicjatywę Kulczyk.
Do obecnej edycji wybrano na razie sześć startupów reprezentujących różne sektory gospodarki. Pierwszym z nich i zdecydowanie najbardziej znanym pozostaje Hyper Poland. W 2017 r. zbudował pierwszy polski prototyp pojazdu Hyperloop. Zgodnie z obliczeniami ma on pokonać odległość z Krakowa do Gdańska w 35 minut z prędkością zbliżoną do prędkości dźwięku. W marcu 2019 r. firma zakończyła internetową zbiórkę udziałową, w ramach której pozyskała prawie 1,5 mln zł.
Kolejnym jest wrocławski Bioceltix. Firma opracowuje weterynaryjne leki biologiczne na bazie komórek macierzystych, głównie dla psów, kotów i koni. Obecnie prowadzone są prace nad rozwojem czterech leków biologicznych na bazie mezenchymalnych komórek macierzystych (MSC). Dwa z nich są w fazie optymalizacji procesu wytwarzania i metod kontroli jakości. Bioceltix chce otrzymać zgodę na wytwarzanie badanych produktów leczniczych, a następnie przekazać je do badań klinicznych. Startup otrzymał 5 mln zł dofinansowania w ramach szybkiej ścieżki organizowanej przez NCBR.
Wśród pozostałych projektów znalazły się MakeGrowLab, który tworzy wielorazowe opakowania z pełni biodegradowalnego, opartego na grzybie materiału.
Salesbook jest aplikacją sprzedaży dla handlowców, z której korzystały takie firmy, jak Prudential, Mercedes, BMW czy Innogy.