Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 02.06.2021 05:05 Publikacja: 02.06.2021 05:05
Jeff Bezos, Nie bój się błądzić MT Biznes, Warszawa 2021
Foto: materiały prasowe
Dzięki temu czytelnik otrzymuje podgląd najwcześniejszych wizji i idei, wtedy jeszcze młodego biznesmena, który wydaje się dostrzegł potencjał internetu kilka lat przed wszystkimi. W listach do udziałowców Bezosa widać bardzo sprytną konstrukcję, która satysfakcjonuje zarówno tych o bardziej analitycznym spojrzeniu, jak i wizjonerów. Z jednej strony nie brakuje w nich opisów rocznych wyników, jego zdaniem najważniejszego wskaźnika wolnych przepływów pieniężnych, oraz innych informacji przedstawiających stan finansowy Amazona. Z drugiej jednak widać duży nacisk na przedstawioną w liście z 1997 r. długoterminową wizję swojej firmy (wspomniany list wielokrotnie załączał do następnych wypowiedzi do akcjonariuszy).
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
„Szwajcaria nie ma armii, ona jest armią” – takie przekonanie panuje w alpejskiej konfederacji.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Konflikt bliskowschodni wciąż trwa, ale warto mu się przyjrzeć w pewnej perspektywie czasowej.
Cal Newport przekonuje, że wartościowa i kreatywna praca zwykle powinna być wykonywana w powolnym tempie, dostosowanym do pracownika.
Kwestia poboru prędzej czy później pojawi się w prognozach dotyczących rynku pracy.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Znany socjolog argumentuje, że szybki rozwój sztucznej inteligencji stanowi zagrożenie dla ludzkości. Czy czasem w tej kwestii nie przesadza?
Grupka aktywistów tworząca samozwańczy rząd emigracyjny Korei Północnej okazała się skuteczniejsza od zachodnich tajnych służb wywiadowczych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas