Spis treści:
1. RAPORT BIEŻĄCY
2. PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ

Zarząd Inno-Gene S.A. z siedzibą w Poznaniu (dalej: „Emitent”, „Spółka”) w przekazuje odpowiedzi udzielone na pytania zadane przez akcjonariusza Spółki, będącego osobą fizyczną, w trybie art. 428 § 6 Kodeksu Spółek Handlowych podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy z dnia 27 września 2023 r.


1.Jakie są perspektywy inwestycji w Naturativ sp. z o.o.? Czy Spółka nadal uważa (jak
wspomniano na wstępie raportu rocznego) że współpraca może stworzyć nową
wysokomarżową linię biznesową, czy jest to chybiona inwestycja spisana na straty,
zgodnie z wyceną w skonsolidowanym sprawozdaniu finansowym? Jak przebiegał proces
inwestycji i współpracy z zarządem?

Pierwotnie publikowane plany Emitenta wobec Naturativ sp. z o.o. są aktualne. Obecnie trudno jest ocenić szanse realizacji tej strategii wobec, ponieważ nowa linia biznesowa w postaci genokosmetyków to innowacyjny projekt na wczesnym etapie rozwoju. Odnośnie drugiej części pytania to w związku z jego bardzo ogólnym sformułowaniem to możemy stwierdzić, że proces inwestycji jak i współpraca z zarządem przebiegała standardowo jak w tego rodzaju transakcjach. Ponadto Zarząd nie chce publikować subiektywnej oceny na temat tego procesu.

2. Jakie są źródła i przyczyny wysokich kosztów operacyjnych?

W 2022 r. Spółka ponosiła koszty stałe związane z utrzymaniem infrastruktury oraz pensjami pracowników związanych z testowaniem na lotniskach. Jednocześnie przychody z tej działalności bardzo mocno spadły. Spółka informowała o tym w raportach okresowych.
Ponadto Spółka poniosła istotne koszty związane z przygotowaniem wniosku do Komisji Nadzoru Finansowego w związku z planowanym przeniesieniem notowań na rynek regulowany.

3.Jakie są warunki pożyczek udzielanych członkom Zarządu?

Zarząd odmawia udzielenia odpowiedzi na niniejsze pytanie.

4.Jaka jest strategia Spółki i jak Spółka zamierza odbudować po pandemii źródła
przychodów?

W tej kwestii Spółka regularnie publikuje informacje w komunikatach bieżących i okresowych i ta strategia jest aktualna. Grupa Kapitałowa cały czas pracuje nad wprowadzaniem do oferty nowych produktów i usług. Spółka zależna, Centrum Badań DNA skupia się na sprzedaży i komercjalizacji badań welness oraz WES/WGS. Pracujemy również nad wprowadzaniem do oferty nowych badań, m.in. NIPT. Spółka podkreśla, że nowe produkty i usługi są perspektywiczne.

Jednocześnie obecnie w Polsce panuje niska świadomość naszych nowych usług. Zarząd ocenia, że obecnie bardzo trudno jest określić tempo i dynamikę komercjalizacji naszych nowych usług. Oceniamy, że będzie to proces, który może się w niedługiej przyszłości znacznie zdynamizować, co wynika z globalnego postępu w badaniach genetycznych.


5. Z czego wynikają i jakie są parametry zobowiązań krótkoterminowych?

Na wartość zobowiązań krótkoterminowych składają się zobowiązania z tytułu dostaw i usług, oprocentowane kredyty i pożyczki, rozliczenia międzyokresowe, zobowiązania podatkowe, wynagrodzenia itp. Paramenty tych zobowiązań wynikają z ogólnie obowiązujących przepisów prawa oraz z zawartych z treści zawartych umów. Zarząd ocenia, że warunki są rynkowe.

6. Na jakim etapie są postępowania toczące się w KNF i GPW?

Spółka nie może komentować postepowań toczących się przed KNF. Spółka nie prowadzi postępowań w GPW.

7. Jak Zarząd ocenia perspektywy spółek zależnych, w tym Medgenetix sp. z o.o. oraz
Medgenetics sp. z o.o.?

Tak jak Zarząd komunikuje w raportach okresowych to spółki Medgenetix sp. z o.o. oraz Medgenetics sp. z o.o. to spółki, które od wielu lat nie prowadzące działalności. Podmioty te nie mają i nie będą miały wpływu na wyniki finansowe grupy kapitałowej.


8. Czego dotyczyły należności kwestionowane przez rewidenta i dlaczego nie zostały
uregulowane?

Spółka szczegółowo opisała te kwestie w raporcie rocznym za 2022 r. opublikowanym w dniu 31.08.2023 r.

9. Czy Spółka ma kontrolę operacyjną nad Central Europe Genomics Center sp. z o.o. (CEGC)
w 2023 roku, tak jak w 2022 roku?

Emitent jest mniejszościowym udziałowcem CEGC i w związku z tym nie jest podmiotem dominującym w rozumieniu ustawy o rachunkowości. Współpraca z CEGC wynika z zawartych umów.


10. Na jakim etapie znajduje się dawno zapowiedziany proces zwiększenia udziałów
w Central Europe Genomics Center sp. z o.o. z 26,5% do 41%? Czy i kiedy spodziewane
jest zapowiadane zwiększenie udziału z korzyścią dla akcjonariuszy IGN?

Ponieważ Emitent jest udziałowcem mniejszościowym to nie ma decydującego wpływu na wyniki głosowań zgromadzeniach wspólników CEGC. W związku z tym Emitent nie jest w stanie ocenić czy i kiedy uda się zrealizować plan związany ze zwiększeniem udziału w kapitale zakładowym.

11. Jak przedstawia się kooperacja z laboratorium Central Europe Genomics Center sp. z o.o.
w zakresie przychodów z realizowanych badań dla IGN/CBDNA i w jakiej skali?

Spółka w raportach okresowych informuje o przebiegu współpracy z CEGC. Spółka zależna CB DNA przeprowadza działania marketingowe i sprzedażowe oraz we współpracy z CEGC realizuje badania genetycznej. Tak jak Spółka informowała w raportach to przychody z tego tytułu nie są jeszcze istotne.

12. Kiedy został rozliczony projekt Genomiczna Mapa Polski i dlaczego nie został
uwzględniony w sprawozdaniu finansowym, a także jaka jest wartość udziałów w Central
Europe Genomics Center sp. z o.o.?

Zgodnie z wiedzą Emitenta CEGC zakończył projekt Genomiczna Mapa Polski (GMP) w I kwartale 2023 r. i Emitent o tym informował komunikatem. Ponieważ Emitent jest mniejszościowym udziałowcem CEGC to wyniki CEGC nie są konsolidowane z wynikami Emitenta. Wyniki finansowe uzyskiwane przez CEGC mogą wpływać na wartość pakietu udziałów, które to są w posiadaniu przez Emitenta. Zgodnie ze sprawozdaniem finansowym za 2022 r. wartość udziałów CEGC będąca w posiadaniu przez Emitenta wynosi 1,5 mln.

13. Jakie są korzyści i koszty w związku z projektem Genomiczna Mapa Polski?

Bezpośrednie koszty i korzyści z projektu Genomiczna Mapa Polski ponosi CEGC. Spółka zależna Centrum Badań DNA jest członkiem konsorcjum realizującym ww. projekt i w związku z tym to CB DNA będzie mogła korzystać z wypracowanych baz danych, narzędzi bioinformatycznych oraz infrastruktury. Obecnie przy użyciu infrastruktury CEGC przeprowadzane są badania genetyczne. Z pozostałych efektów GMP, baz danych i narzędzi bioinformatycznych, CB DNA planuje korzystać w przyszłości .

14. Jak wygląda proces udostępnienia/komercjalizacji baz danych przeprowadzonych
projektów oraz jakie korzyści i kiedy może odnieść Spółka z tego tytułu?

Do chwili obecnej CB DNA nie otrzymala dostępu do baz danych będących wynikiem realizacji GMP. Obecnie nie potrafimy podać precyzyjnie okresu, w którym to grupa kapitałowa będzie odnosiła korzyści finansowe z ww. tytułu. W pierwszej kolejności, żeby świadczyć usługi komercyjne wynikające ze sprzedaży baz danych genetycznych to najpierw trzeba przygotować nową wysoce wyspecjalizowaną usługę. W tym celu należy przeprowadzić zaawansowane prace prawne, techniczne, sprzedażowe i marketingowe.

15. Dlaczego, mimo kontroli operacyjnej, grupa nie uwzględnia wyników Central Europe
Genomics Center sp. z o.o.?

Emitent nie posiada kontroli operacyjnej nad CEGC. Współpraca z CEGC wynika z zawartych umów. Emitent jest mniejszościowym udziałowcem CEGC i w związku z tym nie jest podmiotem dominującym w rozumieniu ustawy o rachunkowości i dlatego wyniki finansowe CEGC nie są konsolidowane. Wyniki finansowe CEGC wpływają za to za wartość pakietu udziałów będącego w posiadaniu Emitenta.

16. Na czym polegają opóźnienia w projekcie Genomiczna Mapa Polski i z czego one
wynikają?

CEGC poinformowała, że zlecenie zostało w pełni wykonane bez opóźnień i kar umownych. Realizacja umowy zakończyła się w dniu 31 stycznia 2023 roku, strony podpisały odpowiedni protokół końcowy i dokonały rozliczenia finansowego. Zamawiający przyjął raport końcowy bez zastrzeżeń.
Opóźnienia dotyczyły lat poprzednich i nie wpłynęły na realizację projektu.

17. Jak Zarząd ocenia perspektywy przeniesienia Spółki na rynek główny GPW?

Decyzja w tej sprawie należy do KNF w związku z tym Zarząd nie podejmuje się takich ocen.

18. Na czym polega odpis należności 2.800.000 zł w 2022 roku aktywów finansowych?

Odpis należności w wysokości 2.800.000 zł jest związany z odpisem na zapasy, nieodzyskane pożyczki z lat poprzednich, stworzenie odpisu na należność z tytułu zwrotu środków finansowych od partnerów konsorcjum w związku z dotacją realizowaną w 2018 roku, odpis w związku z zastosowaniem zasad międzynarodowych standardów rachunkowości oraz inne uzgodnienia sald księgowych.


Podstawa prawna:
§4 ust. 2 pkt 12) Załącznika Nr 3 do Regulaminu Alternatywnego Systemu Obrotu ”Informacje Bieżące i Okresowe przekazywane w Alternatywnym Systemie Obrotu na rynku NewConnect".

Data
Imię i Nazwisko
Stanowisko
Podpis
2023-10-11 23:20:36 Jacek Wojciechowicz Prezes Zarządu