- Nieustannie rozszerzamy asortyment i udoskonalamy jego dopasowanie do potrzeb klientów z różnych segmentów cenowych. Dodatkowo w naszej branży nadal obserwujemy dobrą koniunkturę, która wspiera nasze działania. Nasze marże pozostają na satysfakcjonujących poziomach, pomimo nieznacznego spadku rok do roku. Wpływ na ich przejściowe obniżenie miały m.in. sprzedaż droższego towaru zakupionego w drugiej połowie 2022 r., gdy mierzyliśmy się z rekordową słabością złotego, wysoka inflacja i związana z tym presja na wynagrodzenia, a także koszty finansowe, wyższe r/r z powodu wzrostu stóp procentowych - komentuje Aleksander Górecki, prezes Auto Partnera.

Auto Partner korzysta z efektów rozbudowy sieci dystrybucji i ekspansji zagranicznej. Warto zauważyć, że coraz większego znaczenia nabiera sprzedaż zagraniczna, która rośnie zauważalnie szybciej niż przychody na krajowym rynku. - Chcemy dalej rosnąć zarówno w kraju, jak i poza naszymi granicami. Po raz kolejny pokazaliśmy, że potrafimy skutecznie działać na wielu rynkach. W tym kierunku zamierzamy dalej podążać i między innymi dlatego od dłuższego czasu zwiększamy powierzchnię magazynową. Pod koniec 2022 r. otworzyliśmy hub w Poznaniu, a na początku tego roku podpisaliśmy umowę na najem ponad 30 tys. m2 powierzchni w Zgorzelcu (planowane uruchomienie w 2025 r.), co znacznie pomoże nam w dalszej ekspansji, zarówno krajowej, jak i zagranicznej – podkreśla Piotr Janta, wiceprezes Auto Partnera.

Zarząd z optymizmem patrzy na kolejne kwartały. W lipcu i sierpniu dystrybutor utrzymał wysokie tempo wzrostu przychodów. - Szacunkowe dane o przychodach za lipiec i sierpień są dobrym prognostykiem przed wynikami za III kwartał 2023 r. - ocenia szef Auto Partnera.