" Równocześnie z debiutem do 30% akcji PKO BP na giełdzie w 2003 roku rozważana jest nowa emisja akcji na poczet podwyższenia kapitału" - powiedział Sitarski dziennikarzom.
"Decyzja o nowej emisji akcji będzie podjęta po przeprowadzeniu stosownych analiz przez doradcę prywatyzacyjnego dla PKO BP. Przetarg na doradcę będzie ogłoszony w najbliższym czasie, być może w grudniu" - powiedział także minister.
Sitarski powiedział także, że Skarb Państwa chce zachować co najmniej 51% akcji PKO BP, największego w Polsce banku detalicznego.
Prezes PKO BP Andrzej Podsiadło zapowiadał w połowie listopada, że MSP powinno w najbliższym czasie ogłosić przetarg na doradcę prywatyzacyjnego dla banku.
Przyjęta niedawno strategia banku zakłada również modernizację i reorganizację struktur banku, w tym wdrożenie zintegrowanego systemu informatycznego, które powinno być ukończone w 2004 roku. Przetarg powinien zostać rozstrzygnięty najpóźniej do końca pierwszego kwartału 2003. (ISB)