Mittal Steel Poland jest częścią koncernu Mittal Steel Company NV - największego producenta stali na świecie. Firma jest największym producentem stali również w naszym kraju - skupia ok. 70% potencjału polskiego hutnictwa.
Nowy system w każdej hucie
Większość rozproszonych po całym świecie oddziałów koncernu pracuje na systemach SAP. Dlatego wybór dostawcy oprogramowania dla polskich spółek był ułatwiony. Aplikacje SAP zostaną wdrożone w centrali Mittal Steel Poland w Katowicach oraz we wszystkich czterech hutach koncernu w Polsce: w Krakowie, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu i Świętochłowicach. Zastąpią oprogramowanie używane do tej pory w poszczególnych oddziałach. Dawna Huta im. T. Sendzimira i Huta Florian korzystały z systemów IFS. Huty Katowice i Cedler bazowały na oprogramowaniu własnym.
Wszystko było przygotowane
Wdrożenie w pierwszej kolejności obejmie obszary finansów i kontrolingu. Kolejne etapy będą dotyczyły logistyki, gospodarki magazynowej i sprzedaży. Mittal Steel Poland już od kilku miesięcy, własnymi siłami oraz przy wsparciu firmy konsultingowej Accenture, prowadził prace przygotowawcze do wdrożenia nowego systemu. Dlatego zakończenie tego etapu projektu jest planowane już na I kw. 2006 r. Dalsze prace wdrożeniowe będą dotyczyć zarządzania i planowania produkcji, gospodarki remontowej i utrzymania ruchu oraz systemów analitycznych. Termin zakończenia tego etapu kontraktu nie jest znany.