Reklama

W CIENIU POLITYKI

Publikacja: 31.08.2007 09:20

Czwartkowa sesja na hurtowym rynku obligacji skarbowych przebiegła inwestorom w nie najlepszych nastrojach. Ceny obligacji spadały w ciągu całego dnia, a uwaga graczy skupiona była na panującym cały dzień zamieszaniu politycznym oraz ponownie na złych wiadomościach napływających z międzynarodowych rynków finansowych.

W tej sytuacji trudno było znaleźć chętnych na zakupy obligacji i ich rentowność wzrosła odpowiednio: 2-letnich OK0709 do 5,32 proc., 5-letnich PS0412 - do 5,72 proc. i 10-letnich DS1017 - do 5,80 proc.

W trakcie trwania sesji inwestorzy zostali

poinformowani przez Główny Urząd Statystyczny o szacowanym tempie wzrostu PKB w II kwartale

bieżącego roku. Dane były znacznie lepsze

Reklama
Reklama

od oczekiwanych nawet przez największych optymistów i zostały odebrane jako zapowiedź dalszego zacieśniania polityki pieniężnej przez RPP w sytuacji tak dynamicznej ekspansji gospodarki grożącej dalszym przyśpieszeniem inflacji.

PKO BP

Gospodarka
Na świecie zaczyna brakować srebra
Patronat Rzeczpospolitej
W Warszawie odbyło się XVIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu
Gospodarka
Wzrost wydatków publicznych Polski jest najwyższy w regionie
Gospodarka
Odpowiedzialny biznes musi się transformować
Gospodarka
Hazard w Finlandii. Dlaczego państwowy monopol się nie sprawdził?
Gospodarka
Wspieramy bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama