"Zgodnie ze strategią wyznaczoną przez zarząd grupy MNI na lata 2008-2010, podjęliśmy prace nad zapewnieniem spółce możliwości dalszego wzrostu. Zakładamy, że będzie on realizowany zarówno w sposób organiczny, jak również przez przejęcia" - powiedział członek zarządu MNI SA oraz członek zarządu Premier Telcom Ltd Tomasz Karasiński, cytowany w komunikacie.
Karasiński zaznaczył, że kryterium decydującym o ostatecznym przejęciu będą osiągane wyniki oraz potencjał wzrostu wartości spółki, jaki transakcja zapewni akcjonariuszom MNI.
Premier Telcom poinformował, że prowadzi prace nad pozyskaniem funduszy na realizację strategii rozwoju firmy. "Zarząd wychodzi z założenia, że zostaną one pozyskane na rynku na którym funkcjonuje firma, czyli w Wielkiej Brytanii" - głosi komunikat.
Spółka zaznacza, że na obecnym etapie prac nie wyklucza żadnych możliwości pozyskiwania finansowania. Wcześniej w tym tygodniu przewodniczący rady nadzorczej MNI Andrzej Piechocki, w rozmowie z agencją ISB, dopuścił możliwość wprowadzenia Premier Telcom na jedną z londyńskich giełd: LSE lub AIM.
Premier Telcom wszedł w skład grupy MNI w połowie tego roku, kiedy został przejęty przez Telestar (spółkę zależną MNI) za 7,5 mln funtów. Do Premier Telcom należą dwa kanały telewizyjne nadawane na platformie cyfrowej Sky (Gaydate TV i Dating Chanel), trzeci kanał (Tx1) jest w trakcie uruchamiania.