Michał Stajniak

Cena złota na szczycie. Czy może być drożej?

Kontrasty na rynku złota są w tym momencie widoczne jak nigdy wcześniej. Dopiero co notowane były historyczne szczyty na poziomie nieco powyżej 2430 dolarów za uncję, a kilka dni później zanotowana była największa dzienna strata od wielu lat.

Znów niespokojnie na Bliskim Wschodzie

Najważniejszym wydarzeniem ostatnich godzin był atak Izraela na Iran, co było odwetem na atak przeprowadzony w zeszły weekend. Według obu stron atak nie był znaczący, ale doprowadził do sporych ruchów na rynku, które są z kolei neutralizowane w trakcie startu sesji w Europie. Czy rynek będzie szykował się na kolejne działania, które mogą doprowadzić do jeszcze większych ruchów na otwarciu w poniedziałek? Czy jest to już koniec konfliktu?

Uwaga skierowana na wyniki

Uwaga inwestorów coraz bardziej nakierowana jest na wyniki finansowe spółek, choć oczywiście nie da się ukryć, że inwestorzy patrzą również na ryzyko geopolityczne oraz perspektywy związane ze stopami procentowymi.

Europejski Bank Centralny gotowy do cięcia

Decyzja Europejskiego Banku Centralnego wypadła zgodnie z oczekiwaniami inwestorów.

Czekolada dobrem luksusowym?

Hossa na rynku kakao przebiła niemal wszystko, co działo się w ostatnim czasie na surowcach. Od początku roku cena wzrosła o 150 proc.

Czy dolar wraca do łask?

Publikacja marcowego raportu inflacyjnego ze Stanów Zjednoczonych zatrzęsła rynkami finansowymi.

Pogorszenie nastrojów przed raportem o inflacji

Po obiecującym początku tygodnia nadszedł czas na korektę. Większość indeksów notuje dziś znaczące spadki, często przekraczające 1%.

Potężny odczyt NFP nie robi wrażenia na Wall Street

Jesteśmy po kolejnym bardzo mocnym odczycie danych z amerykańskiego rynku pracy, który oddala nas od momentu pierwszej obniżki stóp procentowych.

Stopy w Polsce bez zmian, pomimo najniższej inflacji od 2019 roku

Zgodnie z oczekiwaniami stopy procentowe w Polsce pozostały bez zmian i wszystko wskazuje na to, że stopy w tym roku pozostaną na takim samym poziomie do końca tego roku.

Miszmasz z amerykańskimi danymi

Dane z amerykańskiej gospodarki potrafią wywołać ból głowy u niejednego analityka.