Parkiet TV

Czy konopie podbiją warszawski parkiet?

Maciej Kowalski, szef Kombinatu Konopnego, będzie gościem Piotra Zająca w piątkowym Parkiet TV. Pomówimy m. in. o perspektywach biznesu, planach wejścia na NewConnect i medycznej sile CBD.
Foto: parkiet.com

Maciej Kowalski - jak czytamy na stronie Kombinatu - jako pierwszy w Polsce prywatny przedsiębiorca uzyskał zezwolenie na skup konopi włóknistych i ma za sobą kilkanaście lat doświadczenia pracy z konopiami. Obecnie rozkręca pod Elblągiem Kombinat Konopny, który m. in. pracuje nad własną technologią przetwórstwa tytułowej rośliny, by produkować z niej odzież i suplementy na bazie CBD. W połowie listopada 2020 r. na platformie Crowdway spółka w 40 min pozyskała 4,2 mln zł od 726 inwestorów (więcej: https://www.parkiet.com/Crowdfunding/311179920-Kombinat-Konopny-Nowy-rekord-polskiego-crowdfundingu.html).

Ostatnio dużą popularnością na NewConnect cieszą się wśród inwestorów spółki z tej samej branży. Stąd m. in. wysoko zmienność notowań Labocanny. Co ciekawe - Maciej Kowalski planuje w przyszłości wejście z Kombinatem na rynek publiczny. Porozmawiamy o tych planach, a także o perspektywach branży, możliwościach konopii, a jeśli wystarczy czasu - o przyszłości farmacji bazującej na substancjach psychoaktywnych. Start o 12.00 na youtube.com/parkiettv  i parkiet.com. Zapraszamy.

Powiązane artykuły


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.