Banki

TSUE bez znaczenia

– BNP Paribas Bank Polska nie ma kredytów indeksowanych, których dotyczy ogłoszony w ubiegłym tygodniu wyrok TSUE – poinformowali nas przedstawiciele banku.
Foto: parkiet.com

Bank posiada portfel kredytów mieszkaniowych w szwajcarskiej walucie o łącznej wartości 4,95 mld zł (stan na koniec czerwca), w którym znajdują się kredyty denominowane i walutowe. Łącznie stanowiły one 6,6 proc. całego portfela kredytów banku oraz 3,9 proc. kredytów mieszkaniowych w walutach obcych sektora bankowego.

– Sprawy dotyczące kredytów CHF, w których bank jest pozwany, stanowią marginalny odsetek aktywnych umów kredytowych (0,7 proc.). W dotychczasowym orzecznictwie sądowym w sprawach z udziałem BNP Paribas Bank Polska zdecydowanie dominują orzeczenia korzystne dla banku – informuje notowany na GPW emitent.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: dostęp do treści parkiet.com już od 9,90 zł za pierwszy miesiąc!

    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: opinii, komentarzy i analiz.

    Dostęp do treści parkiet.com - pakiet podstawowy nie zawiera wydania elektronicznego „Parkietu”, archiwum tekstów, aplikacji mobilnej, dodatków dla prenumeratorów.

Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.