Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 26.02.2022 14:05 Publikacja: 26.02.2022 14:05
Foto: materiały prasowe
W swojej książce Radosław Pyffel zdecydował się przedstawić nie tylko to, jak Chińczycy podchodzą do prowadzenia biznesu, ale i całą historię rewolucji w gospodarce kraju w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat. Dzięki temu widać, jak długą drogę kraj ten musiał przejść, aby stać się jedną z największych gospodarek na świecie oraz jaki ma potencjał rozwoju, który może nastąpić także w następnych latach.
Co ciekawe, Pyffel postanowił zamieścić w swojej książce krótkie wywiady z osobami zaznajomionymi nie tylko z Chinami, ale ogólnie kontynentem azjatyckim. Wśród jego rozmówców znaleźli się m.in. Krzysztof Domarecki, prezes Seleny FM czy Wiesław Żyznowski, prezes Mercatora Medical. Na podstawie swoich doświadczeń opowiadali oni m.in. o szybkim rozwoju Państwa Środka, o tym, jakie kluczowe różnice dostrzegają w kontaktach z azjatyckimi przedsiębiorstwami oraz zmianach, jakie zajdą w chińskim modelu konsumpcji.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
„Szwajcaria nie ma armii, ona jest armią” – takie przekonanie panuje w alpejskiej konfederacji.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Konflikt bliskowschodni wciąż trwa, ale warto mu się przyjrzeć w pewnej perspektywie czasowej.
Cal Newport przekonuje, że wartościowa i kreatywna praca zwykle powinna być wykonywana w powolnym tempie, dostosowanym do pracownika.
Kwestia poboru prędzej czy później pojawi się w prognozach dotyczących rynku pracy.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Znany socjolog argumentuje, że szybki rozwój sztucznej inteligencji stanowi zagrożenie dla ludzkości. Czy czasem w tej kwestii nie przesadza?
Grupka aktywistów tworząca samozwańczy rząd emigracyjny Korei Północnej okazała się skuteczniejsza od zachodnich tajnych służb wywiadowczych.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas