Reklama

KPN wyemituje obligacje na 250 mln euro

Publikacja: 01.06.2001 16:29

AMSTERDAM (Reuters) - Holenderski KPN Telecom NV podał w piątek, że na przełomie czerwca i lipca 2001 roku zamierza wyemitować obligacje o wartości 250 milionów euro, które mają być zabezpieczone rachunkami telefonicznymi.

Podobne plany przedstawiły ostatnio także inne czołowe europejskie spółki telekomunikacyjne - France Telecom i Telecom Italia.

Zadłużenie KPN sięga obecnie 21,9 miliarda euro, a jednym z powodów jego wzrostu były ogromne środki, jakie spółka przeznaczyła na zakup licencje na świadczenie usług telefonii komórkowej trzeciej generacji (UMTS) i przejęcie niemieckiego operatora telefonii komórkowej E-Plus.

W piątek Financial Times podał również, że spółka planuje emisję akcji z prawem poboru o wartości 5-5,5 miliarda euro.

Największy operator telekomunikacyjny Holandii przedstawił wyniki finansowe za pierwszy kwartał roku. Zysk operacyjny powiększony o amortyzację (EBITDA) spadł do 795 milionów euro wobec 815 milionów w pierwszym kwartale 2000 roku.

Reklama
Reklama

Wynik ten, choć niższy od oczekiwań analityków, był zgodny z założeniami spółki. Strata netto KPN wyniosła 539 milionów euro.

((Reuters Serwis Polski, tel +48 22 653 9700, fax +48 22 653 9780, [email protected]))

Gospodarka
Na świecie zaczyna brakować srebra
Patronat Rzeczpospolitej
W Warszawie odbyło się XVIII Forum Rynku Spożywczego i Handlu
Gospodarka
Wzrost wydatków publicznych Polski jest najwyższy w regionie
Gospodarka
Odpowiedzialny biznes musi się transformować
Gospodarka
Hazard w Finlandii. Dlaczego państwowy monopol się nie sprawdził?
Gospodarka
Wspieramy bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni
Reklama
Reklama
REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.
Reklama
Reklama