Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Aktualizacja: 03.03.2017 07:02 Publikacja: 03.03.2017 07:02
Paweł Kowalski, zarządzający, TFI PZU
Foto: Archiwum
Oczekiwania ekonomistów na ich istotne zwyżki wciąż się nie zmaterializowały. Bardzo podobnie sytuacja wygląda na rynku walutowym, gdzie większość analityków spodziewa się mocniejszego dolara. Zgodnie z oczekiwaniami zachowują się giełdy – amerykańskie indeksy znajdują się obecnie na historycznych maksimach.
Rynki finansowe bacznie obserwują działania nowej amerykańskiej administracji w oczekiwaniu na reformę podatków, zmiany regulacyjne i program inwestycji infrastrukturalnych. Prezydent Trump rozczarował, w wystąpieniu przed połączonymi izbami Kongresu nie przedstawiając żadnych szczegółów zapowiadanych wcześniej działań. Głównym tematem mijającego tygodnia jest bez wątpienia zbliżająca się podwyżka stop procentowych w USA. Po ostatnich wypowiedziach członków Fedu prawdopodobieństwo podjęcia decyzji w marcu jest wyceniane w okolicach 80 proc., kiedy w zeszłym tygodniu było to zaledwie 40 proc.
Zyskaj pełen dostęp do analiz, raportów i komentarzy na Parkiet.com
Dzisiejsza sesja przemija głównie pod znakiem danych makroekonomicznych, które spowodowały wyraźniejsze ruchy na głównych indeksach.
Warunków przyspieszenia transformacji technologicznej nad Wisłą jest wiele. Potrzebne są inwestycje w pracowników, w tym ich szkolenia, ale też dbałość o zdrowie. Nieodzowne są też ułatwienia natury prawnej i jak zawsze – finansowanie.
Finałowa sesja kwietnia na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie skończyła się mocnymi spadkami najważniejszych indeksów. WIG20 stracił 2,60 procent, gdy indeks szerokiego rynku WIG oddał 2,08 procent.
Środa na GPW przyniosła schłodzenie nastrojów. W centrum uwagi inwestorów były banki, CCC oraz XTB.
Środową sesję WIG20 zakończył 2,6 proc. na minusie. Jego ciężarem okazały się głównie banki oraz walory firmy CCC.
Na początku kwietnia obie marki technologiczne otworzyły w Warszawie swój pierwszy w Polsce i drugi w Europie showroom. Lenovo jest liderem rynku komputerów PC w Polsce. Motorola jest tu jednym z liderów rynku smartfonów.
Spadki na GPW nabrały rozpędu. Na dwie godziny przed końcem notowań WIG20 spadał prawie 3 proc.
Indeksy na warszawskiej giełdzie świecą dzisiaj na czerwono. Inwestorzy rozgrywają przede wszystkim wyniki finansowe spółek.
Masz aktywną subskrypcję?
Zaloguj się lub wypróbuj za darmo
wydanie testowe.
nie masz konta w serwisie? Dołącz do nas