Kiepska sesja na GPW

Niemal przez cały dzień WIG20 świecił na czerwono. Ostatecznie spadł o 0,7 proc. i zatrzymał się na poziomie 2511 pkt. Kiepskie nastroje panowały też w drugim i trzecim szeregu.

Publikacja: 10.01.2018 16:10

W środę WIG20 na zielono świecił jedynie w pierwszych minutach sesji. Bardzo szybko przewagę zdobyli sprzedający. Już na półmetku handlu indeks blue chips tracił 0,5 proc. W drugiej części handlu spadki jeszcze bardziej się pogłębiły w konsekwencji czego WIG20 stracił 0,7 proc. i zatrzymał się na poziomie 2511 pkt.

Wyprzedaży nie towarzyszyła duża aktywność inwestorów. Przed fixingiem obroty na dla WIG wyniosły 800 mln zł.

Na innych giełdach na Starym Kontynencie panowały mieszane nastroje. Niemal przez cały dzień wyraźnie traciły główne indeksy giełd w Paryżu i Frankfurcie. Pod koniec dnia kolor zielony przeważał natomiast m.in. w Londynie, Mediolanie i Madrycie.

Kluczowym wsparciem na WIG20 jest obecnie poziom 2430 pkt. Dopóki indeks blue chips będzie powyżej tego pułapu, dopóty byki będą w lepszej sytuacji. Oporem jest natomiast szczyt w ujęciu intraday z 12 października na poziomie 2566 pkt.

W grona największych emitentów najlepiej prezentowały się notowania KGHM. W ciągu dnia akcje lubińskiego giganta drożały nawet o blisko 1,5 proc. Wsparciem dla kursu była drożejąca na światowych rynkach miedź. Najmocniej taniały natomiast walory LPP i JSW.

Przez całą sesję najsłabiej prezentowały się rynkowe średniaki. Indeks mWIG40 pod koniec dnia tracił 1,5 proc. Najmocniej na czerwono świeciły papiery Kruka, który zawiódł inwestorów wstępnymi wynikami za 2017 r. Wyraźna wyprzedaż nie ominęła też akcji Inter Carsu i Dino Polska. Na przeciwległym biegunie znalazły się PKP Cargo, Benefit Systems oraz Ciechu.

Kiepsko prezentowały się też najmniejsze spółki. W najgorszych nastrojach byli posiadacze akcji Vigo System, CFI Holding oraz Ailleron.

Warto też odnotować, że zgodnie z przewidywaniami większości ekonomistów Rada Polityki Pieniężnej pozostawiła stopy procentowe bez zmian.

Giełda
Przed majówkowa wyprzedaż na polskich indeksach
Materiał Promocyjny
Tech trendy to zmiana rynku pracy
Giełda
Podaż atakuje na finałowej sesji kwietnia
Giełda
Środa na GPW: Odwrót od banków, CCC "w promocji", XTB z nowym rekordem
Giełda
Przedmajówkowe schłodzenie nastrojów na GPW
Materiał Promocyjny
Lenovo i Motorola dalej rosną na polskim rynku
Giełda
Wyprzedaż na GPW przed majówką znacząco przyspieszyła
Giełda
Po rekordach, czas na realizację zysków na GPW. Grupie spadkowej przewodzi CCC