Szymon Zajkowski

Hiszpania znów o sobie przypomniała

Wytchnienie na rynku, po ogłoszeniu wyników wyborów w Grecji nie trwało długo. Uwaga inwestorów szybko przeniosła się z powrotem na Hiszpanię, gdzie po raz kolejny wzrósł odsetek złych kredytów w bilansach banków

Grecja wsparła rynki, czas na Fed

Wzrost odsetka złych kredytów w bilansach hiszpan?skich banków, rekordowe rentownos?ci obligacji tego kraju oraz najwie?kszy spadek wartos?ci indeksu instytutu ZEW od prawie 14 lat – informacje te nie przeszkodziły głównym indeksom zachodnioeuropejskich giełd odnotowac? kolejnej wzrostowej sesji.

Fed nie dał powodów do wzrostów

W ubiegłym tygodniu eurodolar poruszał się w łagodnym kanale spadkowym. Tydzień rozpoczął się od ogłoszenia wyników wyborów parlamentarnych w Grecji

Dane z Eurolandu znów rozczarują

Po wczorajszej decyzji Rezerwy Federalnej o przedłużeniu operation twist, czyli programu wydłużania średniej zapadalności aktywów w portfelu Fed mogliśmy zaobserwować krótkotrwały wzrost zmienności.

Koniec korekty na EUR/USD

Od czwartku eurodolar stabilizował się w okolicach dolnej bandy kanału spadkowego zapoczątkowanego w połowie czerwca.

Dane z Niemiec ponownie rozczarują

Przez całą sesję giełdową w Stanach Zjednoczonych dolar umacniał się w stosunku do euro. Notowania głównej pary walutowej spadły o 130 pipsów i kurs EUR/USD osiągnął minimum na poziomie 1,2530

Szczyt UE przyniesie rozczarowanie

W trakcie sesji azjatyckiej euro umocniło się w stosunku do dolara i kurs EUR/USD powrócił ponad 1,25.

Rynki czekają na obniżkę stóp.

Mimo ostatnich słabych danych z Europy i USA wszystkie główne indeksy zachodnioeuropejskich giełd odnotowały trzecią z rzędu wzrostową sesję.

Wyniki spółek w cieniu Fedu

Na Wall Street trwa sezon publikacji wyników finansowych spółek za II kwartał. Do wczoraj swoimi zyskami pochwaliło się 51 spółek z S&P 500. Jak na razie wyniki nie wypadają tak źle, jak się tego spodziewano. Mimo to od pierwszej publikacji zdecydowaną większość giełdowych sesji indeks zakończył pod kreską.

Rynek liczy na QE3

Po słabszych danych o sprzedaży detalicznej wzrosły nadzieje na kolejne luzowanie ilościowe ze strony Fed. Wywołało to spadki wartości dolara amerykańskiego.