Energetyka

Kogeneracja: Wynik grupy spadł

Zespół Elektrociepłowni Wrocławskich Kogeneracja odnotował w I półroczu wyższą sprzedaż, jednak wynik netto był niższy niż przed rokiem. Na początku wtorkowej sesji akcje spółki taniały o 1,5 proc., do 33,4 zł.
Foto: materiały prasowe

Kogeneracja jest przedsiębiorstwem energetycznym prowadzącym działalność gospodarczą w zakresie wytwarzania ciepła i energii elektrycznej oraz przesyłania i dystrybucji ciepła. W ciągu pierwszych sześciu miesięcy roku skonsolidowane przychody wyniosły 741,1 mln zł, w porównaniu z 604,1 mln zł rok wcześniej.

Grupa odnotowała wyższe o 20,24 mln zł przychody ze sprzedaży energii elektrycznej, czego efektem jest przede wszystkim wyższy wolumen sprzedaży spowodowany korzystnymi warunkami pogodowymi. Z kolei przychody ze sprzedaży ciepła wzrosły o 76,07 mln zł, na co oprócz pogody wpływ miał wzrost średnich cen sprzedaży ciepła.

Artykuł dostępny tylko dla e-prenumeratorów "Parkietu"
Oferta promocyjna: e-prenumerata Parkietu 2 kwartały w cenie 1
    Uzyskaj pełen dostęp do ekskluzywnych materiałów publikowanych wyłącznie na parkiet.com: analiz, najnowszych komentarzy i opinii ekspertów.
  • zawiera wydanie elektroniczne „Parkietu” i dodatki dla prenumeratorów.
  • zawiera: Aplikację na tablet Apple
Kup teraz

Powiązane artykuły

© Licencja na publikację

© ℗ Wszystkie prawa zastrzeżone
Źródło: PARKIET

×

Żadna część jak i całość utworów zawartych w dzienniku nie może być powielana i rozpowszechniana lub dalej rozpowszechniana w jakiejkolwiek formie i w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny lub inny albo na wszelkich polach eksploatacji) włącznie z kopiowaniem, szeroko pojętę digitalizację, fotokopiowaniem lub kopiowaniem, w tym także zamieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody Gremi Media SA. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części bez zgody Gremi Media SA lub autorów z naruszeniem prawa jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami "Regulaminu korzystania z artykułów prasowych" [Poprzednia wersja obowiązująca do 30.01.2017]. Formularz zamówienia można pobrać na stronie www.rp.pl/licencja.


REKLAMA: automatycznie wyświetlimy artykuł za 15 sekund.