Kamil Hajdamowicz

Rynek już czeka na wyniki technologicznych gigantów

Kluczowa dla obrazu ostatnich sesji, poza wzrostem napięcia na Bliskim Wschodzie, stała się tradycyjnie już polityka pieniężna.

Powrót obaw inwestorów o inflację

Ostatnie sesje pokazały, że temat obaw o czerwcową decyzję Fed w sprawie obniżki stóp nie został odłożony na dalszy plan i wpływa na rynki.

Sezon wyników za I kwartał coraz bliżej

Na GPW nie zakończył się jeszcze sezon wyników za IV kwartał ub.r., a rynki już zaczną żyć początkiem publikacji rezultatów za I kwartał.

Co czeka rentowności obligacji?

Za nami dość spokojny przedświąteczny tydzień. Zachowanie rynków warunkowane było przede wszystkim zmieniającymi się oczekiwaniami odnośnie do polityki monetarnej w Stanach Zjednoczonych.

Małe spółki amerykańskie budzą się

Ostatni sezon wyników w Stanach Zjednoczonych pokazał ciekawą prawidłowość. Roczna dynamika zysku przypadającego na akcje spółek skupionych w indeksie Russell 2000 była dodatnia pierwszy raz od września 2022 r. zgodnie z raportem opublikowanym przez Bank of America.

Kilka ciekawych sesji

W ostatnich dniach mieliśmy szereg dość ciekawych sesji. Po wtorkowych danych o inflacji nastąpiły wzrosty w Stanach Zjednoczonych (gdzie prym już tradycyjnie wiodły spółki technologiczne), a w ślad za nimi zwyżki na pozostałych rynkach.

Giełdy - na razie to tylko niewielka korekta

O ile ostatnie tygodnie odznaczały się zauważalnymi wzrostami i poprawianiem lokalnych lub historycznych rekordów na wybranych rynkach i klas aktywów, to w przypadku krajowego parkietu ostatnich kilka sesji przyniosło jednak zauważalną korektę w przypadku blue chips oraz możliwy początek korekty na rynkach bazowych.

Nowe rekordy

Rynek akcji, w szczególności z perspektywy Stanów Zjednoczonych, wydaje się być obecnie mocno wykupiony

Tak będzie wyglądać rok na rynkach

Ostatnie dni przyniosły wyraźną poprawę nastrojów na krajowym rynku akcji.

Optymizm wraca

Ostatnie dni na rynkach bazowych de facto zanegowały wcześniejszą korektę. Amerykańskie i europejskie indeksy znajdują się na nowych szczytach hossy i ostatnich kilka sesji praktycznie wymazało spadki z pierwszych dni nowego roku.