REKLAMA
REKLAMA

Parkiet TV

Czy faktycznie nadchodzi kolejny kryzys?

Prof. Krzysztof Borowski ze Szkoły Głównej Handlowej będzie gościem Piotra Zająca w piątkowym Parkiet TV. Tematem rozmowy będzie rosnące zagrożenie kolejną recesją.

Warren Buffet zwykł mawiać, że „mniej więcej co dekadę czarne chmury przesłaniają gospodarcze niebo, a z tych chmur pada przez chwilę złoty deszcz”. Niedawno minęło dokładnie 10 lat od upadku Lehman Brothers, a coraz więcej raportów bije na alarm, że zbliża się kolejny kryzys. Mowa m. in. o ostatniej ankiecie Związku Banków Polskich, według której kryzys w europejskim sektorze bankowym nadejdzie w ciągu pięciu lat, a także o raporcie SGH, który zwraca uwagę na niepokojący spadek konsumpcji i aktywności produkcyjnej. Kontrolka ostrzegawcza zapala się także przy danych o światowym zadłużeniu, a także na giełdowych wykresach. Pisaliśmy niedawno, że Wall Street idzie na rekord, a reszta świata szuka dna. Do tego dochodzi dywergencja w politykach monetarnych. Czy taki stan rzeczy może się długo utrzymać, czy faktycznie nadchodzi załamanie? Czy Turcja jest jego pierwszym zwiastunem, a może owy zwiastun dopiero się pojawi? Czy z kryzysu sprzed dekady można wyciągnąć jakieś wnioski, które pozwolą przygotować się na czarny scenariusz? Gdzie szukać bezpiecznych przystani? Z tymi pytaniami zwrócimy się w piątek do prof. Krzysztofa Borowskiego.

Zapraszamy od 12.00 lub później na nasz kanał youtube.com/parkiettv Oglądajcie nas na żywo, bowiem znów do wygrania będzie książka Alexandra Eldera „Zwód inwestor giełdowy”.


Wideo komentarz

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA