Przyszłość rynku prawnego to outsourcing obsługi prawnej

WYWIAD | Agnieszka Tałasiewicz partner zarządzający Kancelarią EY Law

Bank finansujący państwowe przedsięwzięcia

Bank Gospodarstwa Krajowego powstał w 1924 roku, by finansować państwowe firmy i budownictwo. Po 1989 roku doszła jeszcze budowa dróg.

Krzysztof Tchórzewski Elektromobilność sposobem na walkę ze smogiem

Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych określa ramy prawne dla stworzenia szerokiej infrastruktury ładowania samochodów elektrycznych i tankowania gazu. Powołano różnież Fundusz Niskoemisyjnego Transportu. Trwa przygotowywanie wydatkowania z niego środków i notyfikacji w Komisji Europejskiej.

Jarosław Broda, Tauron: Tworzymy rozwiązania, by na nich zarabiać

WYWIAD | Jarosław Broda wiceprezes ds. zarządzania majątkiem i rozwoju, Tauron Polska Energia

Energetyka widzi szanse rozwoju w miastach przyszłości

Nowoczesne rozwiązania dostarczane aglomeracjom mają pomóc zarządzać usługami udostępnianymi mieszkańcom.

Robotyzacja: wkrótce obsłuży nas wirtualny pracownik

Tauron wdroży automatyzację obsługi klienta, sprzedaży, logistyki i obiegu dokumentów. Powtarzalne czynności wykonają tzw. boty.

Mariusz Witalis: Szef musi wysłać silny antykorupcyjny przekaz

WYWIAD | Mariusz Witalis - z partnerem kierującym zespołem zarządzania ryzykiem nadużyć EY w Polsce i w regionie CESA* rozmawia Anita Błaszczak

Filip Grzegorczyk, Tauron Polska Energia. Czas odpowiedzialnej transformacji energetyki

Przyspieszenie zmian w sektorze wymaga od polskich koncernów konsekwencji i elastyczności przy długofalowych inwestycji, otwarcia na innowacje usprawniające biznes i wejścia w nowe obszary biznesowe.

Niskie koszty już nie wystarczą

Marek Rozkrut | Kluczową determinantą wzrostu w kolejnych latach będzie dalsza ekspansja firm na rynki zagraniczne, którą hamować może zbyt mała skala działalności polskich przedsiębiorstw – mówi partner i główny ekonomista EY.

Państwo może wspierać firmy

Konkurencja nigdy nie śpi i jeśli ktoś nie chce zostać na spalonym, zawsze musi iść do przodu. A polityka gospodarcza może w tym przedsiębiorcom pomagać – mówi Paweł Tynel, partner w firmie doradczej EY.

Tauron uruchomi carsharing aut elektrycznych w Katowicach

Tekst powstał we współpracy z Grupą Tauron Rozwinięta infrastruktura ładowania aut elektrycznych i 20 pojazdów w carsharingu to początek systemu e-mobilności budowanego przez Tauron w Katowicach.

Zielona i innowacyjna energetyka to kwestia czasu

OZE to naturalny kierunek modernizacji polskiej energetyki. Pozostaje pytanie, ile czasu potrzeba, aby osiągnąć ten cel – mówi Filip Grzegorczyk, prezes Tauron Polska Energia

Życie pod wysokim napięciem

Tekst powstał we współpracy z grupą Tauron Swoją pracę nazywają służbą, a reżyserem ich codzienności jest natura. Elektromonterzy to elitarna grupa, licząca w Polsce tylko sto osób, która na co dzień ma do czynienia z najwyższymi napięciami.

Biznes potrzebuje kobiet

WYWIAD | Iwona Kozera partner EY, lider Doradztwa Biznesowego, Europa Centralna, Wschodnia, Południowo-Wschodnia i Centralna Azja, fundatorka Fundacji Liderek Biznesu